דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
גזוזטרה - מרפסת ישראלית פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

הצעת חוק: להתיר פיצול דירות גדולות – בלי היתר בנייה ובפטור מהיטל השבחה

שוק הדיור בוער - אך במקום לשלב ידיים, כל פוליטיקאי רץ לכבות את השריפה שלו

ישראל כ"ץ מאותת למשקיעי הנדל"ן: מס הרכישה יופחת ל-5%

החל מאוגוסט: לאומי יאפשר להקפיא את תשלומי קרן המשכנתא עד שנתיים

ביהמ"ש הכריע לטובת אורי אדלסבורג: חייב את דורי בנייה לשלם 12 מיליון שקל

"שתיקה מהדהדת של רשות המסים": למלונות נמאס מהמתחרים ב-Airbnb

"כך נצא מהר יותר מהקורונה": משרד השיכון דורש מהאוצר 14 מיליארד שקל

השכונה שהארנונה בה מגיעה עד 1,500 שקל: "אפשר להסתדר כאן גם בלי מכונית פרטית"

דירת התמ"א עוצבה עם נגיעות דרמטיות

"רבים נכנסו להשקעה בעיניים עצומות, קייזמן הצליח לבלבל משקיעים לא מנוסים"

"קניתי בית בחצי מיליון שקל ואמרו לי שאני משוגע, אבל אם יהיה סיפוח המחירים יעלו"

וילה של 10 חדרים ב-17 אלף שקל בחודש

הסדר טיעון בפרשה אחת: חודשיים עבודות שירות למנכ"ל דניה סיבוס

למרות הקורונה: חברות הנדל"ן למגורים מדווחות על עלייה במכירות ביוני

מטרופולין נולדה: קרית גת בדרך להסכם גג של 2 מיליארד שקל - לרובע חרדי ענק

עיריית ת"א אישרה: תקן החניה יצומצם – אך תוכניות שאושרו לא ייפגעו

לקנות דירה או לשכור? התשובה של הישראלים ברורה וחד משמעית

"מטרו יחלוף מתחת לבניין? המשמעות היא שהפקיעו לכם זכויות מתחת לאדמה"

גלגל הצלה לשוכרי הדירות? המדינה מקדמת הקלות במענקי הסיוע לשכר דירה

המטרו מגיע לתחנה הראשונה: איך מתנגדים וממי דורשים פיצויים?
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

שיפוץ בניינים – בשביל האסתטיקה, למען הבטיחות

 

כל בניין מגיע זמנו לשיפוצים. את המשפט הזה חייב לזכור היטב כל מי שגר בבניין קומות, ובעיקר בבניין ישן העומד על תילו כמה עשרות שנים. שיפוץ בניינים הוא מחויב המציאות, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה בטיחותית. בנוסף, שיפוץ בבניין משפיע לטובה במידה רבה גם על איכות החיים, שלא לדבר על העלאת ערך הנכס כתוצאה מהשיפוצים. מהו בדיוק שיפוץ בניין ומה הוא כולל? מהם התנאים שחייבים להתקיים על מנת לבצע שיפוץ בבניין המגורים שלכם? בשורות הבאות נעסוק בהרחבה בשיפוץ וחידוש בניין המגורים, החשיבות והיתרונות שלו.

שיפוץ בניינים – מה זה בעצם ומה נכלל בו

שיפוץ בניינים הוא כלל הפעולות הנדרשות על מנת לשפר את המראה החיצוני של הבניין וסביבתו, כולל החצר, החניה והגינות המקיפות אותו והמהוות חלק מהרכוש המשותף בבניין. בנוסף, שיפוץ יסודי חייב לכלול טיפול במערכת החשמל והאינסטלציה, כמו גם באיתור מפגעים בטיחותיים אחרים וטיפול בהם. עם הטיפולים האסתטיים ניתן לכלול תיקוני צבע וטיח, תיקון אריחים שבורים בקירות פנימיים וחיצוניים וכן טיפול בגינה וחידוש שלה. אם שטח הבניין כולל גם מגרש חניה, השיפוץ יכלול גם טיפול וזיפות שלו וסימון מחדש של החניות. עם הטיפולים הבטיחותיים ניתן לכלול טיפול במערכת החשמל, תיקונים והחלפה של צנרת לקויה, טיפול במרצפות ובמעקות שבורים או פגועים, זיפות הגג ועוד. בנוסף, כדאי מאד לבצע חיזוק היסודות בבניין וביצוע כלל העבודות למניעת נזקים מרעידות אדמה. זאת, במידה והדיירים אינם מעוניינים בביצוע השיפוצים באמצעות חברות המציעות שיפוצים תמורת תוספות בנייה על פי תמ"א 38.

תנאים הכרחיים לביצוע שיפוצים בבניין המגורים שלכם

ביצוע שיפוץ בניינים, אף שמדובר בפעולה חיונית וחשובה לכלל הדיירים בבניין, עלולה להיתפס בעיני חלק מהדיירים בבניין כהוצאה מיותרת שיש לפעול במטרה למנוע אותה ככל שניתן. בעלי בתים רבים מעדיפים לשלם יותר עבור צריכת המים בגלל דליפות, לסבול מבעיות חשמל בבניין ולהבליג על טיח מתקלף בקירות, ובלבד שיוכלו להימנע מהוצאה משמעותית על השיפוצים. לפיכך, יש לשכנע מספר גדול ככל האפשר של דיירים בבניין להתחיל בתהליך. כיון שמדובר ממילא בתהליך לא קצר, חשוב להתחיל בהליך השכנוע של הדיירים מוקדם ככל האפשר. בנוסף, אף שהסכמה של 66% מהדיירים מאפשרת לכפות את פעולת השיפוצים גם על אלה שלא הסכימו, ההמלצה החד משמעית כאן היא לנסות לשכנע גם את המתנגדים. זאת, במטרה לשמור על יחסי שכנות טובים גם בעתיד. זה המקום להזכיר כי אם הבניין כולל שתי כניסות או יותר, הדיירים של כל הכניסות חייבים להיות מעורבים בתהליך. בדירות שבהם הדיירים גרים בשכירות, זכות ההחלטה בנושא היא אך ורק של בעלי הבתים.
אם יש לכם עניין בביצוע שיפוץ בניינים ושיפור משמעותי של איכות החיים, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם. הם ילוו אתכם לאורך כל הדרך מרגע יצירת הקשר ועד לסיום התהליך בהצלחה.

המאמר באדיבות אורגד שיפוץ מבנים © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט