דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

קרן מגוריט רכשה 20 דירות בבני ברק תמורת 38 מיליון שקל

ממשיך בהגרלות: "המנכ"ל" של מחיר למשתכן עוזב - וישמש מנכ"ל מפעל הפיס

מי צריך דירת 50 מ"ר? רוצים לגור בעיר - תתכוננו להסתפק בפחות

מוכרי דירות יד שנייה מתחילים להישבר

מיני־פנטהאוז נמכר בתל אביב ב-7.5 מיליון שקל

היכן נמכר קוטג' 10 חדרים בכמעט 4 מיליון שקל?

הבית בפריז, דירת הנופש על הים בתל אביב: המשפחה שחיה את החלום

מדד יד2-TheMarker: מהי השכונה המבוקשת ביותר ברמת גן?

"השכנים חוסמים לנו את הכבישים - אנחנו נוסעים כמעט שעה ורבע במקום 40 דקות"

הסוף לתאונות באתרי הבנייה? הקבלנים ישקיעו 4.5 מיליון שקל בקידום הבטיחות

זינוק במכירת דירות חדשות - אך יעד הבנייה של הממשלה עוד רחוק

ג'ף בזוס קנה את הבית הכי יקר בלוס אנג'לס - ועדיין שילם רק 0.1% מהונו

הדירות יתייקרו? אפקט הקורונה מגיע לענף הנדל"ן

אלפי שקלים למשפחה: הממשלה תשלם לעיריות שיקלטו חרדים

שנת שיא לסלע נדל"ן: הרווח הנקי גדל ב-200% ל-293 מיליון שקל

גב ים מסכמת את 2019 עם רווח של 463 מיליון שקל

"זה מתפשט כמו קורונה": תל אביב מעלה הילוך במלחמה נגד כרישי airbnb

דוחים את רוע הגזרה: קיצוץ הפיצויים לחקלאים ידחה עד לאחר הבחירות

איפה הישראלים מעדיפים לגור - ואיזו עיר הם נוטשים בהמוניהם?

שוק חם: זינוק של 11% ברכישת דירות ב-2019; המשקיעים חוזרים לתל אביב
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

שיפוץ בניינים – בשביל האסתטיקה, למען הבטיחות

 

כל בניין מגיע זמנו לשיפוצים. את המשפט הזה חייב לזכור היטב כל מי שגר בבניין קומות, ובעיקר בבניין ישן העומד על תילו כמה עשרות שנים. שיפוץ בניינים הוא מחויב המציאות, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה בטיחותית. בנוסף, שיפוץ בבניין משפיע לטובה במידה רבה גם על איכות החיים, שלא לדבר על העלאת ערך הנכס כתוצאה מהשיפוצים. מהו בדיוק שיפוץ בניין ומה הוא כולל? מהם התנאים שחייבים להתקיים על מנת לבצע שיפוץ בבניין המגורים שלכם? בשורות הבאות נעסוק בהרחבה בשיפוץ וחידוש בניין המגורים, החשיבות והיתרונות שלו.

שיפוץ בניינים – מה זה בעצם ומה נכלל בו

שיפוץ בניינים הוא כלל הפעולות הנדרשות על מנת לשפר את המראה החיצוני של הבניין וסביבתו, כולל החצר, החניה והגינות המקיפות אותו והמהוות חלק מהרכוש המשותף בבניין. בנוסף, שיפוץ יסודי חייב לכלול טיפול במערכת החשמל והאינסטלציה, כמו גם באיתור מפגעים בטיחותיים אחרים וטיפול בהם. עם הטיפולים האסתטיים ניתן לכלול תיקוני צבע וטיח, תיקון אריחים שבורים בקירות פנימיים וחיצוניים וכן טיפול בגינה וחידוש שלה. אם שטח הבניין כולל גם מגרש חניה, השיפוץ יכלול גם טיפול וזיפות שלו וסימון מחדש של החניות. עם הטיפולים הבטיחותיים ניתן לכלול טיפול במערכת החשמל, תיקונים והחלפה של צנרת לקויה, טיפול במרצפות ובמעקות שבורים או פגועים, זיפות הגג ועוד. בנוסף, כדאי מאד לבצע חיזוק היסודות בבניין וביצוע כלל העבודות למניעת נזקים מרעידות אדמה. זאת, במידה והדיירים אינם מעוניינים בביצוע השיפוצים באמצעות חברות המציעות שיפוצים תמורת תוספות בנייה על פי תמ"א 38.

תנאים הכרחיים לביצוע שיפוצים בבניין המגורים שלכם

ביצוע שיפוץ בניינים, אף שמדובר בפעולה חיונית וחשובה לכלל הדיירים בבניין, עלולה להיתפס בעיני חלק מהדיירים בבניין כהוצאה מיותרת שיש לפעול במטרה למנוע אותה ככל שניתן. בעלי בתים רבים מעדיפים לשלם יותר עבור צריכת המים בגלל דליפות, לסבול מבעיות חשמל בבניין ולהבליג על טיח מתקלף בקירות, ובלבד שיוכלו להימנע מהוצאה משמעותית על השיפוצים. לפיכך, יש לשכנע מספר גדול ככל האפשר של דיירים בבניין להתחיל בתהליך. כיון שמדובר ממילא בתהליך לא קצר, חשוב להתחיל בהליך השכנוע של הדיירים מוקדם ככל האפשר. בנוסף, אף שהסכמה של 66% מהדיירים מאפשרת לכפות את פעולת השיפוצים גם על אלה שלא הסכימו, ההמלצה החד משמעית כאן היא לנסות לשכנע גם את המתנגדים. זאת, במטרה לשמור על יחסי שכנות טובים גם בעתיד. זה המקום להזכיר כי אם הבניין כולל שתי כניסות או יותר, הדיירים של כל הכניסות חייבים להיות מעורבים בתהליך. בדירות שבהם הדיירים גרים בשכירות, זכות ההחלטה בנושא היא אך ורק של בעלי הבתים.
אם יש לכם עניין בביצוע שיפוץ בניינים ושיפור משמעותי של איכות החיים, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם. הם ילוו אתכם לאורך כל הדרך מרגע יצירת הקשר ועד לסיום התהליך בהצלחה.

המאמר באדיבות אורגד שיפוץ מבנים © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט