דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

אפשר לקנות כאן מגרש של 900 מ"ר ב-290 אלף שקל - אז למה הישראלים לא באים?

הממשלה תאשר: הקמת מטה תשתיות ומטה תכנון חדשים שינהלו את שוק הדיור

העיר שבה נמכרו דירת 4 חדרים ב-966 אלף שקל - ו-5 חדרים ב-12 מיליון שקל

"אני עוצרת את עצמי מלבכות": בני ה–30 נאלצים לנטוש את פנטזיית המגורים בתל אביב

שנתיים לאחר הבנייה: שיפצו במיליון שקל

שכונה בשבוע: "אנשים הרימו גבה כששמעו שאני גרה פה"

"מחירי הדירות נחתכו ב-80%. אני מעריך שהפסדתי חצי מיליון שקל"

כמה שילמו זוג היי-טקיסטים על מיני-פנטהאוז עם מרפסת לים בקומה 22?

יעקב אטרקצ'י מממש: מכר קרקע לתדהר והראל ב-100 מיליון שקל

מישורים סגרה את הרבעון הראשון בהפסד של 17 מיליון שקל

המשבר כופף את המחירים: חללי העבודה מחלקים הנחות ממוצעות של 15%

נקסטקום תקים שתי חוות סולאריות ליד קרית גת עבור EDF ב-30 מיליון שקל

בהלת הקורונה: הציבור הקפיא תשלום של 24% מהמשכנתאות

דרעי לא מחכה: ראש מטה הדיור זאב ביילסקי הולך הביתה

פרץ בוני הנגב תבעה דייר שהתלונן בערוץ 10 על נזילות - אך תשלם לו הוצאות

למבנה נדל"ן יש עדיין מה להוכיח

"נזילות, סדקים ורוחות": דיירים במגדל "פארק בבלי" נגד יצחק תשובה ובתו גל נאור

"הפסקנו אשראי למלונות ולמשרדים — יש קומות שלמות ריקות במגדלים"

מחזיקי האג"ח שמו ברקס לפתאל: לא השיג רוב דרוש להסדר חוב שהציע

ליצמן משיב לראש העיר שמתנגד לשכונות לחרדים: "זורע פחד לצורך יחסי ציבור"
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

בדק בית – מה זה ולמה זה חיוני

 

רכישת בית או דירה היא עבור מרבת אזרחי ישראל העסקה הגדולה ביותר שיעשו בחייהם. לפיכך, אין דבר הגיוני יותר מביצוע בדק בית, במטרה לגלות את הליקויים בבית ולפעול לתיקון שלהם במהירות האפשרית. מהו בדק הבית וכיצד הוא מתבצע? האם בדק הבית נדרש רק ברכישת דירות ובתים מיד שנייה, או שמא גם רכישה מקבלן דורשת פעולה דומה? מה המשמעות של מסקנות הבדיקה לגבי עסקת הרכישה? בשורות הבאות נעסוק בנושא שלא ניתן להגשים בחשיבותו, בכל הקשור באיכות החיים שלכם בדירה החדשה.

בדק בית – מה זה בכלל

בדק בית הוא תהליך מקצועי שהמטרה שלו היא אחת – איתור הליקויים בבית או בדירה החדשים, עמידה על החומרה שלהם ותיקון שלהם לפני הכניסה לבית. זאת, כמובן, במידת האפשר. עם הליקויים בבית ניתן למנות כל דבר שעשוי להפריע לשגרת החיים, להוות מטרד לדיירים בו או חמור יותר – להוות סיכון של ממש. בין השאר ניתן למנות ליקויים במערכת האינסטלציה – נזילות בצנרת, ברזים דולפים או הפרעות בזרימת המים. מעבר לנזק לטווח הארוך, נזילת מים גורמת נזק כלכלי כבד גם בטווח הקצר, שיכול להסתכם במאות שקלים בכל חודש. ליקויים נוספים עלולים להתקיים במערכת החשמל – חיבורים לקויים, שקעים בעייתיים או אפילו חוטי חשמל חשופים, שכל נגיעה בהם עלולה להסתכם באסון. עוד ליקויים אפשריים הם קירות סדוקים, צבע וטיח מתקלפים, אריחים רופפים ברצפה, ליקויים בארונות המטבח ועוד כיוצא באלה ליקויים.

מתי חשוב לבצע בדיקה מקדימה בבית

בניגוד למה שנהוג לחשוב, ביצוע בדק בית הוא חובה לא רק בעת רכישת בית ישן, אלא גם בעת רכישת בית חדש מקבלן. לעיתים, דווקא בבית חדש עלולים להיות ליקויים משמעותיים, שהרוכשים עלולים לגלות באיחור, כאשר הקבלן הסיר את האחריות שלו מהבית זה מכבר. דו"ח בדק הבית מחייב את הקבלן לתקן את הליקויים ועשוי לחסוך לרוכשים הוצאות גדולות בעתיד הנראה לעין. דווקא ברכישת בית ישן ניתן לצפות לליקויים, ומרבית חוזי הרכישה מדברים על רכישת הבית כפי שהוא (As Is), מה שמוציא במידה רבה את העוקץ ממסקנות הבדיקה. עם זאת, ברכישת בית ישן חייבת להיות פסקה המחריגה ליקויים משמעותיים שאינם מאפשרים מגורים בבית. המוכרים חייבים לדווח על ליקויים כאלה, שאם לא כן מאבדת העסקה את התוקף שלה. בדק בית בבתים ודירות מיד שנייה מאפשר לרוכשים להעריך במידה רבה של דיוק את ההוצאות הנוספות הצפויות להם מעבר לעלות הרכישה של הבית ולהיערך אליהן בהתאם.

אם אתם מצויים בתהליך רכישה  של בית חדש, ואם יש לכם עניין בביצוע בדק בית יסודי, זה המקום הנכון עבורכם. אנשי המקצוע שלנו יבדקו את הבית החדש ביסודיות וימסרו לכם דו"ח מקיף הכולל את כל הליקויים, קלים כחמורים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב לרכישה נכונה ומושכלת של הבית החדש שלכם. © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט