דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

סוף לבזאר במיזמי פינוי־בינוי: המדינה תקבע היטל השבחה אחיד - ויש כבר מתנגדים

בית חולים והכפלת מספר התושבים: הסכם גג חדש לקרית אתא

כלל ביטוח משקיעה 165 מיליון שקל בבנייני משרדים בטורונטו

WeWork נפלה אבל המודל שלה לוהט בתל אביב

לא למדו כלום: "התכנון ל-1.5 מיליון דירות חדשות מתעלם מהשריפה הבאה"

השכנים אוהבים קריוקי? המעלית מוזנחת? העיר שמתכוונת לתת ציון לכל בניין

רני צים רוכש את השותפה שלו לפעילות במגזר הערבי בכ-50 מיליון שקל

תמורת 168 מיליון שקל: אפריקה מגורים ונוה שוסטר זכו במכרז לבניית 145 דירות ברמת השרון

טירוף הנדל"ן בבורסה נמשך: חברה עמוסת סלבס בדרך לגיוס

המשנה ליועמ"ש: "נקבע את גובה היטל ההשבחה בהתחדשות עירונית על 25%"

"כולכם ביחד פחות מרבע מנדט": הצרות של הישראלים היחידים שמשלמים מע"מ על שכר דירה

בת ים עולה לגובה: התוכנית שתציע פנטהאוז בקומה 37 במקום בנייני שיכונים

מיינדספייס מתרחבת: נכנסת לפילדלפיה ופותחת חלל עבודה שלישי בלונדון

כדי לא לקרוס יחד עמם, אי אפשר להמשיך לטאטא את החרדים לדרום

4.3 מיליון שקל בשנה: חברת חללי העבודה ROOMS תשכור שלוש קומות במגדל בת"א

56 מיליון שקל במתנה: מה גרם לעיריית ירושלים לסבסד 40 דירות במרכז העיר?

לא לסכן את העתיד: דירת מגורים היא לא פנסיה

850 דירות חדשות בחיפה והגליל: הגרלה נוספת של מחיר למשתכן יוצאת היום לדרך

עוד 7,700 דירות חדשות בבאר יעקב - רק אם המטרו יגיע

עוד לפני רכישת דוניץ: דמרי גייסה כ-140 מיליון שקל בריבית של 1.8%
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

אבטחת אתרי בנייה בישראל

הקשיים, הבעיות והפתרונות מאת צוות האתר

כל פרויקט בניה מורכב אורך זמן רב, לעיתים גם מספר שנים לא מבוטל. בכל אתר בניה יש רכוש רב אשר, למעשה, הינו חשוף במרחב, מדובר בין היתר על מנופים, כלים הנדסיים, מוצרי בנייה ומכשור מגוון אחר.

בגלל קשיים אובייקטיבים יש קושי לשמור על הרכוש היקר הנ"ל. יחד עם זאת, ניתן לארגן שמירה ואבטחה לאורך כל שעות היממה ובעיקר בלילות כאשר הפעילות באתר מפסיקה. כל חברת בנייה או קבלן ביצוע בתחום יכולים לקבל ייעוץ אבטחה מקיף אשר במסגרתו יקבלו מענה לכל בעיה קיימת בתחום. בהמשך לייעוץ הנ"ל ניתן יהיה לרכוש שירותי אבטחה ושמירה מהיועץ עצמו, או מחברה אחרת המתמחה במתן שירותים אלו לעסקי בנייה, לעסקים אחרים ואף לפרטיים.

הקשיים והסיכונים

קיימים סיכונים רבים באתר בניה - מדובר על גניבה, השחתת ציוד ואף פלישה למבנה גם אם הוא בנוי חלקית. הנזקים היכולים להיגרם הינם משמעותיים ובעלי השלכות כלכליות רבות. מעבר לנזקים הישירים עלולים להיגרם עיכובים רבים בתהליך הבנייה שיביאו לפיגור בלוח הזמנים. מנהלי חברת הבניה רוצים שכל העבודה תתנהל בצורה מסודרת, ואבטחה ראויה תסייע להם לשקט הנפשי. תהליכי בניה הינם מורכבים ולכל מנהל עבודה יש אין ספור טיפולים הגוזלים את תשומת ליבו ומשאביו הגופניים והנפשיים. שקט בגזרת השמירה והאבטחה יוריד, איפה, מעל כתפיו דאגות רבות מיותרות.

פתרונות שמירה ואבטחה

חברת שמירה יכולה לפעול במספר דרכים. הדרך הטובה ביותר היא להציב שומר למשך השעות בהן האתר אינו פעיל או פעיל חלקית. מדובר בעיקר על לילות, על סופי שבוע, חגים ועוד. השומר יהיה בעל הכשרה לעבודתו ויצויד בכל האביזרים כולל טכנולוגיים הנחוצים לו לפיקוח, לניטור למעקב על המתרחש ובאופן כללי, לביצוע משימותיו. הוא יבצע סיורים רגליים לנקודות שונות באתר על בסיס קבוע. בנוסף, יהיה ברשותו מכשיר קשר המחובר למוקד החברה ולניידות הסיור. הקשר נועד לבדיקת ערנות השומר ולדיווח על תקלות ומקרים חריגים. ניידת הסיור תערוך סיורים קבועים ותגיע לאתר במשך מספר פעמים בלילה. בנוסף, הסיירים יגיבו לכל קריאה דחופה של השומר. כך יקבל האתר תשומת לב מרבית.

במקרים חריגים יועבר דיווח למשטרה אשר תצטרך לתת מענה לאירועים פליליים ואחרים הקשורים לאתר. במקרי שריפה יועבר דיווח לכוחות הכיבוי וההצלה, וכן הלאה. חברת האבטחה תקפיד על העסקת שומרים בעלי תעודת יושר אשר הינם יוצאי צבא ובעלי ניסיון רב באבטחת אתרי בנייה ואתרים חשובים אחרים. הם יתודרכו היטב ולפני התחלת עבודתם יסיירו במקום בשעות היום כדי ללמוד על נקודות התורפה שלו. כך, הם יידעו לתת תשומת לב מרבית לנקודות רגישות באתר ויידעו להגיב היטב בכל סוג של אירוע. תכנון האבטחה ייעשה על ידי מומחה לנושא אשר ייקח בחשבון תרחישים שונים שעלולים לקרות ויספק להם מענה הולם בתכנית האבטחה. מומלץ לכל בעל אתר בנייה לקבל שירות מחברה בעלת מוניטין שהאמינות והמקצועיות שלה הולכות לפניה. © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט