דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

נקסטקום תקים שתי חוות סולאריות ליד קרית גת עבור EDF ב-30 מיליון שקל

בהלת הקורונה: הציבור הקפיא תשלום של 24% מהמשכנתאות

דרעי לא מחכה: ראש מטה הדיור זאב ביילסקי הולך הביתה

פרץ בוני הנגב תבעה דייר שהתלונן בערוץ 10 על נזילות - אך תשלם לו הוצאות

למבנה נדל"ן יש עדיין מה להוכיח

"נזילות, סדקים ורוחות": דיירים במגדל "פארק בבלי" נגד יצחק תשובה ובתו גל נאור

"הפסקנו אשראי למלונות ולמשרדים — יש קומות שלמות ריקות במגדלים"

מחזיקי האג"ח שמו ברקס לפתאל: לא השיג רוב דרוש להסדר חוב שהציע

ליצמן משיב לראש העיר שמתנגד לשכונות לחרדים: "זורע פחד לצורך יחסי ציבור"

ליצמן: "עובדים על תוכנית לאומית ארוכת טווח לשוק הדיור"

מגה אור ומשפחת וייל יקימו מרכז תעשייתי ליד בית שמש בהשקעה של כחצי מיליארד שקל

חרף משבר הקורונה: התייקרות של 1.1% בארנונה לעסקים ומגורים ב-2021

מחירי הבתים בבריטניה עשויים לרדת ב-12%

כלל ביטוח משקיעה בקבוצת רכישה שמקימה שני מגדלים בבת ים

המאבק הראשון של דרעי: לשמור על הוועדה שתאפשר בנייה מואצת לחרדים

בזמן שערוץ 13 מושתק, בעליו מחכה להטבה של מאות מיליוני שקלים מהמדינה

עסקת השבוע: הבית שנמכר ב-1.7 מיליון שקל לאחר סיור וירטואלי וביקור עם כפפות ומסכה

מה שווה מנהטן בלי מיליוני בני אדם ברחובות?

העיר שבה נמכרה דירת 4 חדרים בפחות ממיליון שקל

שיפוץ חלומי תוך 30 יום: אפילו המטבח שינה מיקום
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

אבטחת אתרי בנייה

 

תנופת הבנייה בישראל מוצאת אותנו להיתקל במוקדים רבים בהם קיימים אתרי בנייה אשר פעילים לאורך שעות רבות. הקמתו של אתר בנייה דורשת אישורים רבים וביניהם כוללת אבטחת המקום, הם מטעמים של ביטחון הפועלים והאזרחים והן בהגנה על כלי העבודה במקום.
 
קבלנים רבים בישראל רואים חשיבות רבה בשמירה על כללי הבטיחות והביטחון בכל הנוגע לאתרי הבנייה. בישראל קיימים חוקים ותקנות ברורים הנוגעים לאבטחת אתרי בנייה. בחלק לא מבוטל מאותם אתרים עושים שימוש מושכל בחברת אבטחה מקצועית. כזו המעניקה מעטפת רחבה ומקצועית התורמת לשמירה על חיי הפועלים והאזרחים הנמצאים בקרבת האתר.
 
חלק חשוב בבניית מערך אבטחה של אתר בנייה מתחיל בראש ובראשונה בהפרדה פיזית בין שטח האתר עצמו ובין המרחב העירוני מבחוץ. חברות אבטחה רבות ממליצות על שימוש בגדרות עמידות וחזקות שלא מאפשרות כמובן הצצה של סקרנים מבחוץ וכאלו שעמידות לעמוד זקוף בפני כל מפגעי מזג האוויר.
 
באתרי בנייה החולשים על שטח רחב חשוב לאייש במרחב צוותי אבטחה. בין אם מדובר בהקמת עמדות שמירה סטטיות ובהם מאבטחים לאורך כל שעות היממה, תוך שימוש גם באבטחה ניידת על גבי רכבים ובה מאבטחים המסוגלים לתת מענה ראשוני לכל מקרה שיש ועלול לקרות בתוך אתר הבנייה ואף מחוצה לו.
 
חלק ממאמצי האבטחה נוגעים כמובן לשעות ולימים בו אתר הבנייה אינו מאויש בפועלים ואנשי מקצוע. מדובר לרוב בשעות הליל וכמובן בשבתות וחגים. בחברות אבטחה רבות ישנו שימוש בתגבור צוות האבטחה במקום אשר עושה שימוש בתאורה רבה במקומות שהדבר נדרש. חלק מאתגרי השמירה במקרים אלו נוגעים לכניסה של אנשים מבחוץ לאתר הבנייה, כשבין היתר יכולים עזובי רחוב להגיע לאתר ולמצוא בו מחסה במיוחד בימי החורף הקרים. האבטחה כשהאתר לא פעיל נחוצה גם כנגד פורעי חוק אשר חושקים בהשגה של כלי עבודה יקרים שנמצאים במקום, חומרי בנייה ועוד.
 
על המאבטחים במקום להכיר בטרם מאבטחים את אתר הבנייה בכל נהלי הבטיחות המוכרים לפועלים עצמם. חלק מנהלי הבטיחות כוללים חבישת כובע בטיחות (קסדה), לבישת אפוד זוהר, קשירת הגוף לרצועות בטיחות בעבודה בגובה, הכרת תפעול מטפי הכיבוי במקום, מתן עזרה ראשונה ועוד. על ראש צוות האבטחה והקבלן הראשי לוודא שהמאבטחים מכירים את אותם נהלי הבטיחות והם מיושמים בכל רגע נתון.
 
מקרי עבר מלמדים שיישום עקרונות האבטחה באתר בנייה לא רק שהצילו חיים אלא היוו מערך רחב ומהימן שמנע מראש תקלות שהיו עלולות להתרחש. למול העובדה שלא פעם קורות תאונות בטיחות וביטחון באתרים אלו ניתן באמת להדגיש ולהעריך את חשיבות נושא האבטחה באתרי הבנייה ובהם עקרונות ברזל שנועדו להציל חיים.
 
עבור קבלנים האחראיים על הקמת אותם אתרי בנייה חשוב עד מאוד לעשות שימוש בחברות אבטחה בעלות הניסיון כשלהן הרישיון להעסיק מאבטחים מקצועיים שעברו הכשרה המאפשרת להם לעבוד בתוך מרחבים אלו.
 


 © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט