דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

25 אלף שקל לדירה: היזמים לוקחים על עצמם את עלויות התחזוקה בפינוי־בינוי

תתחרה בקניונים? פוקס מתרחבת לנדל"ן - ותקים מרכז קניות ליד אילת

מתחם היקב בראשל"צ חוזר להליכי התכנון - באישור היועמ"ש

נשמע מוכר? מחירי הנדל"ן בהונג קונג הם הדלק של מחאת הענק

מכה לעיריית רמת גן: אורנשטיין מכופף את כרמל שאמה – ומחזיר את תמ"א 38 לעיר

כישלון חרוץ: כך עלו מחירי הדירות בתקופת כחלון כשר אוצר

הדירקטוריון אישר: קובי אמסלם נבחר ליו"ר עמידר החדשה

אם הממשלה תסייע לקיבוצים - תיפתר מצוקת הדיור

מכירת דירות חדשות מדשדשת ברחבי הארץ - אבל בבאר שבע השוק לוהט

יומיים לפני הבחירות: הממשלה מצפצפת על מנדלבליט - ואישרה הקמת יישוב חדש ביו"ש

"הבנקים צריכים לחשוש מאיתנו": תחום ההלוואות החברתיות מעלה הילוך

כך שודרגה וילה בצפון עם גינה, ספריה וסוויטה פרטית

מחיר הדירה אטרקטיבי, ההדמיה מפתה - אבל יש דבר אחד שלא מספרים לכם

עסקות השבוע: איפה נמכרה דירת 4 חדרים בקצת יותר ממיליון שקל?

עסקת השבוע: דירת 3 חדרים שנמכרה ב-1.67 מיליון שקל

"קופסאות סרדינים": הגרסה של ברצלונה לדיור זול

כרישי נדל"ן במסווה חברתי: ביטול ההטבות לקבוצות הרכישה הוא צעד נכון וחשוב

למה נלחמה עיריית רעננה על פרויקט תמ"א 38 – ואיך ניצחה בבית המשפט?

"פגיעה קשה בחופש העיסוק": לשכת עורכי הדין נגד מינהלת ההתחדשות ברמת גן

מחוז באיטליה מציע 25 אלף יורו למי שיעבור לגור בו
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

ציוד שקילה לתעשייה

על משקלים ועל החשיבות שבשקילה מדויקת מאת צוות האתר

אנו חיים בעידן הדיגיטלי בו ניתן למצוא משקלים דיגיטליים בכל פינה. מדובר בפלטה עליה מניחים אובייקטים שמעוניינים לשקול, כאשר התוצאה מופיעה תוך שברירי שנייה, בעזרתו של מחשב מדויק הנמצא בשבב זעיר במוח המאזניים.

בימי ההיסטוריה נודע לנו על סוגים שונים של משקלים קלאסיים, אשר התבססו על עיקרון האיזון: שתי כפות, שעל אחת מהן האובייקט הנשקל ועל השנייה – משקולות בעלות משקל ידוע מראש, לצרכי שקילה והשוואה. בימינו, עניין המשקל עדיין אינו נלקח ברצינות הנדרשת, אולם כבר בכתובים העתיקים התייחסו בכובד ראש לסוגיית המשקל. גם אז, כמו היום, חשוב לדאוג שמידות המשקל תהינה מדויקת, שכן אם הן לוקות בחוסר דיוק, הרי שהסוחר עלול למכור פחות סחורה באותו מחיר. לכן עלינו לדאוג שאמצעי השקילה שברשותנו יהיו מדויקים ככל הניתן – והרי זהו תפקידו של ציוד שקילה לעסקים ולחברות. בבתי מסחר שונים מקפידים לעשות שימוש במיכלים בעלי משקל קטן, בהם מניחים את החומר שיש לשקול. הביטוי "מאזני צדק" זהו ביטוי עתיק המבטא את דיוקם של מאזני השקילה.

משרד התעשייה והמסחר הישראלי מינה בזמנו מחלקה מיוחדת המיועדת לבדיקה ומתן של תקני שקילה ומדידה. בימינו, יבואנים רבים משווקים משקלים דיגיטליים, כמו גם מאזניים אנליטיים ובונים את התמחותם במגוון של משקלים דיגיטליים מסוגים שונים, כולל משקלי אדם דיגיטליים לבית, משקלי אדם מסחריים למרפאות וחדרי כושר, משקלים עם דיוק מוגבר לתחרויות ספורטיביות, משקלים למדידת תבלינים ודברים מזון, משקלי יהלומים ואבני חן ועוד סוגים רבים וטובים של מאזניים ומשקלים דיגיטליים שהשתכללו והתפתחו עם השנים.

עוד על משקלים ועל החשיבות שבשקילה מדויקת

 כבר שנים רבות נזקק האדם לביצוע של שקילה בתחומי חיים שונים, כולל מסחר, מדע, רפואה ועוד. בימי הבר היה נהוג להסתייע במאזני שקילה, אך אלו לא תמיד הראו תוצאה מדויקת באופן מספיק, אלא אומדן כללי למדי; לפיכך עם השנים התפתחו סוגים מגוונים של משקלים, כגון משקלי כיול שונים, משקל דיגיטלי ואחרים. ניתן בימינו למצוא אף משקל דיגיטלי למטבח ומשקל כיס, כאשר כל אחד מהם מיועד לאפשר דיוק מרבי בתחומו.
 

עוד קצת על החשיבות שבשקילה בעלת דיוק מרבי

 שקילה מדויקת מהווה צורך חשוב במגוון נרחב של תחומים, כגון תעשייה, מדע, רפואה, מסחר ועוד רבים אחרים; אום שקילה מדויקת היא לא רק צורך חשוב, שכן יצאה הוראה ממשרד המסחר והתעשייה הישראלי על-פיה יש לדאוג תמיד לשקילה קפדנית ומדויקת בעזרת מכשור המתאים לתחום הדורש שקילה, בשאיפה להגיע לדיוק מרבי. הסיבה לכך היא שסטייה מתוצאה מדויקת ואמיתית עלולה להביא להפסדים כספיים בצד הצרכן. מובן, אם כך, מדוע עניין השקילה והמשקל מעוגן בחוק ובמערכת המשפט בישראל ובמדינות אחרות סביב העולם.
 
חברת ניוטק איילון הותיקה בתחום המשקלים מציעים מגוון רחב וייחודי של  סוגי משקלים הזמינים עבור כל אדם באשר הוא וניתנים אף להזמנה דרך הרשת. © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט