דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

קרן מגוריט רכשה 20 דירות בבני ברק תמורת 38 מיליון שקל

ממשיך בהגרלות: "המנכ"ל" של מחיר למשתכן עוזב - וישמש מנכ"ל מפעל הפיס

מי צריך דירת 50 מ"ר? רוצים לגור בעיר - תתכוננו להסתפק בפחות

מוכרי דירות יד שנייה מתחילים להישבר

מיני־פנטהאוז נמכר בתל אביב ב-7.5 מיליון שקל

היכן נמכר קוטג' 10 חדרים בכמעט 4 מיליון שקל?

הבית בפריז, דירת הנופש על הים בתל אביב: המשפחה שחיה את החלום

מדד יד2-TheMarker: מהי השכונה המבוקשת ביותר ברמת גן?

"השכנים חוסמים לנו את הכבישים - אנחנו נוסעים כמעט שעה ורבע במקום 40 דקות"

הסוף לתאונות באתרי הבנייה? הקבלנים ישקיעו 4.5 מיליון שקל בקידום הבטיחות

זינוק במכירת דירות חדשות - אך יעד הבנייה של הממשלה עוד רחוק

ג'ף בזוס קנה את הבית הכי יקר בלוס אנג'לס - ועדיין שילם רק 0.1% מהונו

הדירות יתייקרו? אפקט הקורונה מגיע לענף הנדל"ן

אלפי שקלים למשפחה: הממשלה תשלם לעיריות שיקלטו חרדים

שנת שיא לסלע נדל"ן: הרווח הנקי גדל ב-200% ל-293 מיליון שקל

גב ים מסכמת את 2019 עם רווח של 463 מיליון שקל

"זה מתפשט כמו קורונה": תל אביב מעלה הילוך במלחמה נגד כרישי airbnb

דוחים את רוע הגזרה: קיצוץ הפיצויים לחקלאים ידחה עד לאחר הבחירות

איפה הישראלים מעדיפים לגור - ואיזו עיר הם נוטשים בהמוניהם?

שוק חם: זינוק של 11% ברכישת דירות ב-2019; המשקיעים חוזרים לתל אביב
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

ציוד שקילה לתעשייה

על משקלים ועל החשיבות שבשקילה מדויקת מאת צוות האתר

אנו חיים בעידן הדיגיטלי בו ניתן למצוא משקלים דיגיטליים בכל פינה. מדובר בפלטה עליה מניחים אובייקטים שמעוניינים לשקול, כאשר התוצאה מופיעה תוך שברירי שנייה, בעזרתו של מחשב מדויק הנמצא בשבב זעיר במוח המאזניים.

בימי ההיסטוריה נודע לנו על סוגים שונים של משקלים קלאסיים, אשר התבססו על עיקרון האיזון: שתי כפות, שעל אחת מהן האובייקט הנשקל ועל השנייה – משקולות בעלות משקל ידוע מראש, לצרכי שקילה והשוואה. בימינו, עניין המשקל עדיין אינו נלקח ברצינות הנדרשת, אולם כבר בכתובים העתיקים התייחסו בכובד ראש לסוגיית המשקל. גם אז, כמו היום, חשוב לדאוג שמידות המשקל תהינה מדויקת, שכן אם הן לוקות בחוסר דיוק, הרי שהסוחר עלול למכור פחות סחורה באותו מחיר. לכן עלינו לדאוג שאמצעי השקילה שברשותנו יהיו מדויקים ככל הניתן – והרי זהו תפקידו של ציוד שקילה לעסקים ולחברות. בבתי מסחר שונים מקפידים לעשות שימוש במיכלים בעלי משקל קטן, בהם מניחים את החומר שיש לשקול. הביטוי "מאזני צדק" זהו ביטוי עתיק המבטא את דיוקם של מאזני השקילה.

משרד התעשייה והמסחר הישראלי מינה בזמנו מחלקה מיוחדת המיועדת לבדיקה ומתן של תקני שקילה ומדידה. בימינו, יבואנים רבים משווקים משקלים דיגיטליים, כמו גם מאזניים אנליטיים ובונים את התמחותם במגוון של משקלים דיגיטליים מסוגים שונים, כולל משקלי אדם דיגיטליים לבית, משקלי אדם מסחריים למרפאות וחדרי כושר, משקלים עם דיוק מוגבר לתחרויות ספורטיביות, משקלים למדידת תבלינים ודברים מזון, משקלי יהלומים ואבני חן ועוד סוגים רבים וטובים של מאזניים ומשקלים דיגיטליים שהשתכללו והתפתחו עם השנים.

עוד על משקלים ועל החשיבות שבשקילה מדויקת

 כבר שנים רבות נזקק האדם לביצוע של שקילה בתחומי חיים שונים, כולל מסחר, מדע, רפואה ועוד. בימי הבר היה נהוג להסתייע במאזני שקילה, אך אלו לא תמיד הראו תוצאה מדויקת באופן מספיק, אלא אומדן כללי למדי; לפיכך עם השנים התפתחו סוגים מגוונים של משקלים, כגון משקלי כיול שונים, משקל דיגיטלי ואחרים. ניתן בימינו למצוא אף משקל דיגיטלי למטבח ומשקל כיס, כאשר כל אחד מהם מיועד לאפשר דיוק מרבי בתחומו.
 

עוד קצת על החשיבות שבשקילה בעלת דיוק מרבי

 שקילה מדויקת מהווה צורך חשוב במגוון נרחב של תחומים, כגון תעשייה, מדע, רפואה, מסחר ועוד רבים אחרים; אום שקילה מדויקת היא לא רק צורך חשוב, שכן יצאה הוראה ממשרד המסחר והתעשייה הישראלי על-פיה יש לדאוג תמיד לשקילה קפדנית ומדויקת בעזרת מכשור המתאים לתחום הדורש שקילה, בשאיפה להגיע לדיוק מרבי. הסיבה לכך היא שסטייה מתוצאה מדויקת ואמיתית עלולה להביא להפסדים כספיים בצד הצרכן. מובן, אם כך, מדוע עניין השקילה והמשקל מעוגן בחוק ובמערכת המשפט בישראל ובמדינות אחרות סביב העולם.
 
חברת ניוטק איילון הותיקה בתחום המשקלים מציעים מגוון רחב וייחודי של  סוגי משקלים הזמינים עבור כל אדם באשר הוא וניתנים אף להזמנה דרך הרשת. © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט