דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

אפשר לקנות כאן מגרש של 900 מ"ר ב-290 אלף שקל - אז למה הישראלים לא באים?

הממשלה תאשר: הקמת מטה תשתיות ומטה תכנון חדשים שינהלו את שוק הדיור

העיר שבה נמכרו דירת 4 חדרים ב-966 אלף שקל - ו-5 חדרים ב-12 מיליון שקל

"אני עוצרת את עצמי מלבכות": בני ה–30 נאלצים לנטוש את פנטזיית המגורים בתל אביב

שנתיים לאחר הבנייה: שיפצו במיליון שקל

שכונה בשבוע: "אנשים הרימו גבה כששמעו שאני גרה פה"

"מחירי הדירות נחתכו ב-80%. אני מעריך שהפסדתי חצי מיליון שקל"

כמה שילמו זוג היי-טקיסטים על מיני-פנטהאוז עם מרפסת לים בקומה 22?

יעקב אטרקצ'י מממש: מכר קרקע לתדהר והראל ב-100 מיליון שקל

מישורים סגרה את הרבעון הראשון בהפסד של 17 מיליון שקל

המשבר כופף את המחירים: חללי העבודה מחלקים הנחות ממוצעות של 15%

נקסטקום תקים שתי חוות סולאריות ליד קרית גת עבור EDF ב-30 מיליון שקל

בהלת הקורונה: הציבור הקפיא תשלום של 24% מהמשכנתאות

דרעי לא מחכה: ראש מטה הדיור זאב ביילסקי הולך הביתה

פרץ בוני הנגב תבעה דייר שהתלונן בערוץ 10 על נזילות - אך תשלם לו הוצאות

למבנה נדל"ן יש עדיין מה להוכיח

"נזילות, סדקים ורוחות": דיירים במגדל "פארק בבלי" נגד יצחק תשובה ובתו גל נאור

"הפסקנו אשראי למלונות ולמשרדים — יש קומות שלמות ריקות במגדלים"

מחזיקי האג"ח שמו ברקס לפתאל: לא השיג רוב דרוש להסדר חוב שהציע

ליצמן משיב לראש העיר שמתנגד לשכונות לחרדים: "זורע פחד לצורך יחסי ציבור"
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

כל השיטות לתחזוקה של ריהוט גן

 

קולקציות ריהוט הגן העכשוויות שופעות עיצובים מסוגננים עם מערכות ישיבה בהשראה סלונית, שולחנות דקורטיביים, פינות אוכל לאירוח מפנק ופריטים משלימים כמו ערסלים, נדנדות ומרבצים.
 
ריהוט גן שונה מריהוט בתוך הבית מהסיבה הפשוטה שהוא מיועד לשטח החיצוני של סביבת המגורים, בין אם לחצר או למרפסת. כלומר, הוא ייחשף לתנאי מזג האוויר השונים – שמש, רוחות, גשם, שינויים בין קור לחום ולכן, חשוב מאוד לבחור מראש ריהוט גן בעל עמידות גבוהה מחומרים איכותיים בעלי תוחלת חיים ארוכה – כאלה המסוגלים לשמור על המראה המקורי שלהם לאורך זמן בתנאי האקלים השונים.
 
ריהוט גן איכותי הוא לא מוצר שצריך להחליף כל תקופה, אם כי נהוג לרענן את רהיטי הגן מעת לעת לפי השינויים העיצוביים והמגמות המובילות בזירת העיצוב. אם רוכשים מראש רהיטים איכותיים ניתן לעכב את החלפתם וליהנות מהם לתקופה ארוכה אך חשוב להקפיד על כללי תחזוקה ושמירה נאותה על הרהיטים, כל רהיט לגופו לפי הסוג, החומר ממנו הוא עשוי והתחזוקה הנדרשת.
 
כיצד תוכלו לשמור על ריהוט הגן וליהנות ממנו במשך שנים רבות? מספר טיפים שיעזרו לכם במשימה: 
 
 

המיקום של הרהיט קובע


שימו לב לעונות השנה והשפעתן על הרהיטים. כך למשל, במזג אוויר חם, חשוב להקפיד שלא תהיה שמש ישירה על הרהיט, כיוון שהשמש עשויה לפגוע בו על אף עמידות רהיטים מסוימים בפני קרני UV. מומלץ למקם את פינת הישיבה מתחת לגזיבו או כל פתרון הצללה אחר – שמשיה, פרגולה וכדומה. כך גם היושבים ייהנו מההצללה בימים חמים וגם הרהיט לא יתחמם יתר על המידה. בגשם, כדאי לכסות את הרהיטים בכיסוי אטום לגשם כדי שהרטיבות לא תוביל לנזקים או לאחסן אותם במקום סגור.
 

הניקוי עושה הבדל גדול


כמו שאתם מטפחים את הגינה ומנקים את הבית, כך רצוי שתשקיעו גם בניקוי הרהיטים החיצוניים. זכרו שריהוט החוץ מתלכלך מהר יותר, במיוחד ברוחות, וחשוב להתאים את תכשיר הניקוי לסוג החומר. בררו היטב ממה עשוי הרהיט שלכם, כי חומרים שונים דורשים תחזוקה שונה.
 
כך למשל, לא ניתן לנקות רהיטי פלסטיק עם חומרים חומצתיים שעשויים לגרום לעיוות החומר או במקרה של ריהוט גן מעץ הדורשים ניקוי עדין יותר בדמות מטליות לחות במיוחד עץ מלא. יש רהיטים בעיצובים שונים עם חריצים וכולי – שימו לב למברשת בה אתם משתמשים לצורך ניקוי ולעיתים תתאים אפילו מברשת שיניים על מנת להגיע למעברים קטנים ולחריצים בעץ, במיוחד ברהיטי ראטן.
 
ריהוט גן מאלומיניום הוא אומנם ריהוט גן חזק במיוחד, אבל עשוי להחליד ולפתח קורוזיה. יש להרחיק אותם מחומצות שונות ולהשתמש במטלית לחה או מים וסבון עדין בלבד. כלל אצבע - התרחקו מספוגים שעשויים לשרוט את הרהיטים והעדיפו מטליות רכות.
 
בכל מקרה, חשוב לייבש היטב את הקונסטרוקציה של הרהיט לפני השימוש ולא לשכוח כמובן כיבוס הבדים – הכריות והריפוד לפי הוראות הכביסה המדויקות המצוינות על מוצרי הטקסטיל.
 

תחזוקה מונעת – מקדימים תרופה למכה


תחזוקת ריהוט גן באה לידי ביטוי בניקוי אבל גם בטיפול משלים לפי סוג החומר. לדוגמא, רהיטים מעץ זוכים לשכבת הגנה נוספת באמצעות איטום נגד מים או לקה, צבעים נגד רטיבות.
 
לרהיטים מעץ יש שמנים מיוחדים שמרחיקים טרמיטים ומזיקים שונים. בנוסף לכך שהם מעניקים לרהיט עצמו הגנה מפני לחות, טחב ועובש. לגבי אלומיניום במקרה זה, חשוב להתאים את סוג החומר המשמר לאלומיניום במידה וצובעים או מחדשים את הרהיט. במידה ומדובר בחומרים העוצרים או לפחות מעכבים היווצרות של חלודה ויש להקפיד לפעול על פי הוראות היצרן כדי לא לפגוע חלילה ברהיט.
 
במעמד רכישת רהיטי הגן תוכלו להתייעץ עם המומחים בכל הנוגע לניקוי ותחזוקה מונעת או חידוש של הרהיטים ולפעול על פי המלצותיהם.
 


 © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט