דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
גזוזטרה - מרפסת ישראלית פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

הצעת חוק: להתיר פיצול דירות גדולות – בלי היתר בנייה ובפטור מהיטל השבחה

שוק הדיור בוער - אך במקום לשלב ידיים, כל פוליטיקאי רץ לכבות את השריפה שלו

ישראל כ"ץ מאותת למשקיעי הנדל"ן: מס הרכישה יופחת ל-5%

החל מאוגוסט: לאומי יאפשר להקפיא את תשלומי קרן המשכנתא עד שנתיים

ביהמ"ש הכריע לטובת אורי אדלסבורג: חייב את דורי בנייה לשלם 12 מיליון שקל

"שתיקה מהדהדת של רשות המסים": למלונות נמאס מהמתחרים ב-Airbnb

"כך נצא מהר יותר מהקורונה": משרד השיכון דורש מהאוצר 14 מיליארד שקל

השכונה שהארנונה בה מגיעה עד 1,500 שקל: "אפשר להסתדר כאן גם בלי מכונית פרטית"

דירת התמ"א עוצבה עם נגיעות דרמטיות

"רבים נכנסו להשקעה בעיניים עצומות, קייזמן הצליח לבלבל משקיעים לא מנוסים"

"קניתי בית בחצי מיליון שקל ואמרו לי שאני משוגע, אבל אם יהיה סיפוח המחירים יעלו"

וילה של 10 חדרים ב-17 אלף שקל בחודש

הסדר טיעון בפרשה אחת: חודשיים עבודות שירות למנכ"ל דניה סיבוס

למרות הקורונה: חברות הנדל"ן למגורים מדווחות על עלייה במכירות ביוני

מטרופולין נולדה: קרית גת בדרך להסכם גג של 2 מיליארד שקל - לרובע חרדי ענק

עיריית ת"א אישרה: תקן החניה יצומצם – אך תוכניות שאושרו לא ייפגעו

לקנות דירה או לשכור? התשובה של הישראלים ברורה וחד משמעית

"מטרו יחלוף מתחת לבניין? המשמעות היא שהפקיעו לכם זכויות מתחת לאדמה"

גלגל הצלה לשוכרי הדירות? המדינה מקדמת הקלות במענקי הסיוע לשכר דירה

המטרו מגיע לתחנה הראשונה: איך מתנגדים וממי דורשים פיצויים?
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

כל מה שרצית לדעת על משקופים לארונות

 

תקני הבנייה העדכניים מחמירים מאוד ומחייבים הטמעה של ארונות חשמל לפי התקנות. ארון חשמל לא שלם בלי משקופים, הרי הם הקורות המקיפות את הארון ונחשבות גם כאלמנט דקורטיבי.

אומנם המשקופים המוכרים לנו הם אלה לחלונות או לדלתות, אבל למעשה כל פתח זקוק למשקוף וכך גם ארונות מטבח וארונות בגדים וארונות חשמל. משקופים לארונות משמשים כמסגרת לארון ותפקידם הוא לייצב את הארון, לשמור על העמידות שלו לאורך זמן, ליצור חיץ ולסמן את מיקום הארון. המשקופים גם נושאים את עומס הארון על הקיר ולכן מהווים רכיב חשוב בתהליך הבנייה. לאלמנט זה תרומה ישירה בהפחתת הקרינה ותחושת הביטחון ויש להחליט האם הם יהיו סמויים או גלויים, מה יהיו מידותיהם ועיצובם.

חושבים מחוץ לקופסא


היום ניתן למצוא משקופים עשויים מתכת או ברזל עמידים במיוחד בתהליכי עיבוד מתקדמים בהתאמה אישית. המשקוף שומר על הבטיחות של ארון החשמל וחשוב לבחון באילו משקופים מדובר, באילו תווי תקן הם עומדים ולהתאים את המשקוף לארון לפי המידות המועדפות והעיצוב המבוקש.

כך למשל, קיימים דגמים של משקופים מפלדלת אל חלד שאינם נפגעים או ניזוקים במגע עם מים למניעת קצר חשמלי וסכנת היווצרות של קורוזיה. הגימור החיצוני והפנימי של המשקופים עשוי באיכות גבוהה בעובי שונה ובציפוי מגוון בטווח רחב של מחירים ובשילובים עם חומרים אחרים כמו עץ.

לפני הכל, יש להצטייד במידות הארון ולבחור לפי מדידה מדויקת את גודל המשקוף – קיימים משקופים קטנים, גדולים, דקורטיביים. גודל המשקוף חשוב מאוד, כדי שהוא יעמוס בעומס של הארון וכך גם המרחק בין שפת המשקוף לארון החשמל הם נתונים שמשפיעים על הדגם הנבחר.

לאחר מכן, יש לבחור את המוצר לפי מיקומו הייעודי. שימו לב להבדלים בין דגמים המתאימים לפנים הבניין או עמידים בפגעי מזג האוויר ויתאימו לשטחים חיצוניים. אפשר לבחור גם משקופים הבנויים בקו אפס עם הדלת להשגת מראה מינימלי, נקי ואחיד להפליא.

חשוב לדעת שסטייה של המשקוף בחישוב לא מקצועי ולא מדויק תפגע בהצלחת הפרויקט ובהתקנת הארון ויידרש תהליך ייצור מחודש או חיתוך של המשקוף לנתונים העדכניים.

התקנה איכותית דרך חברה מקצועית


את המשקוף מתקינים לפי שמתקינים את הדלתות וחשוב לחשב נכון את היחס בין הדלת למשקוף על מנת שיתקבל מראה הרמוני. ניתן לבטח טיח כדי שהמשקוף יהיה חלק אינטגרלי מהארון.

בכל מקרה, אפשר גם לחדש משקופים קיימים במשקופי הלבשה המתלבשים על המשקופים הישנים. כיום יש ביקוש גבוה במיוחד למשקוף סמוי בשל הכמיהה למראה חף מבליטות ורצון שארון החשמל ישתלב בחלל ולא יבלוט החוצה.

המגמה העיצובית רווחת בעיקר כשמחפשים משקופים לארונות פרי סטנד. אפשר ליצור מנישה קיימת מקום לארון חשמל במידה ומתאפשר חיבור ולדאוג לכל אשר נדרש – משקופים פנימיים וחיצוניים לסגירה הרמטית ובטוחה של דלתות הארון.

אופציות נוספות הן מיגון של המשקופים לצורך חיזוק הארון או תהליכי בנייה ושיפוץ לצד ארונות קיימים.

לפני שאתם ניגשים לתהליך בנייה או שיפוץ בפרויקט, בין אם מדובר בפרויקט למגורים או עסקים, חשוב להתייעץ עם המומחים. חברה המתמחה בייצור והתקנה של ארונות חשמל. הסיבה לכך היא שחברה המתעסקת עם תהליכים אלה ביום יום מספקת את המוצר המשלים לארון – המשקופים והתיאום בין הגורמים השונים והחלקים בבניית הארון קריטי ליצירת ארון חשמל עם המשקופים הנכונים עבורו.

כדאי לבדוק את זמינות נציגי החברה, לבקש מהם שיגיע להתרשמות והצעת מחיר ולבחון מאילו חומרים עשויים המשקופים והאם הם עומדים בסטנדרטים הגבוהים הנדרשים בעולם הבנייה הנוכחי. אל תתפשרו על איכות ובטיחות – בחרו חברה מקצועית ומובילה בתחומה.
 © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט