דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

אפשר לקנות כאן מגרש של 900 מ"ר ב-290 אלף שקל - אז למה הישראלים לא באים?

הממשלה תאשר: הקמת מטה תשתיות ומטה תכנון חדשים שינהלו את שוק הדיור

העיר שבה נמכרו דירת 4 חדרים ב-966 אלף שקל - ו-5 חדרים ב-12 מיליון שקל

"אני עוצרת את עצמי מלבכות": בני ה–30 נאלצים לנטוש את פנטזיית המגורים בתל אביב

שנתיים לאחר הבנייה: שיפצו במיליון שקל

שכונה בשבוע: "אנשים הרימו גבה כששמעו שאני גרה פה"

"מחירי הדירות נחתכו ב-80%. אני מעריך שהפסדתי חצי מיליון שקל"

כמה שילמו זוג היי-טקיסטים על מיני-פנטהאוז עם מרפסת לים בקומה 22?

יעקב אטרקצ'י מממש: מכר קרקע לתדהר והראל ב-100 מיליון שקל

מישורים סגרה את הרבעון הראשון בהפסד של 17 מיליון שקל

המשבר כופף את המחירים: חללי העבודה מחלקים הנחות ממוצעות של 15%

נקסטקום תקים שתי חוות סולאריות ליד קרית גת עבור EDF ב-30 מיליון שקל

בהלת הקורונה: הציבור הקפיא תשלום של 24% מהמשכנתאות

דרעי לא מחכה: ראש מטה הדיור זאב ביילסקי הולך הביתה

פרץ בוני הנגב תבעה דייר שהתלונן בערוץ 10 על נזילות - אך תשלם לו הוצאות

למבנה נדל"ן יש עדיין מה להוכיח

"נזילות, סדקים ורוחות": דיירים במגדל "פארק בבלי" נגד יצחק תשובה ובתו גל נאור

"הפסקנו אשראי למלונות ולמשרדים — יש קומות שלמות ריקות במגדלים"

מחזיקי האג"ח שמו ברקס לפתאל: לא השיג רוב דרוש להסדר חוב שהציע

ליצמן משיב לראש העיר שמתנגד לשכונות לחרדים: "זורע פחד לצורך יחסי ציבור"
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

היתרונות ברכישת דירה מקבלן

 

רכישת דירה היא ללא ספק העסקה הגדולה ביותר שנבצע בחיים. בין אם מדובר בדירה להשקעה או מגורים, שווי העסקה מתחיל בדרך כלל מסכום של מיליון שקל לפחות ועשוי להגיע לכמה מיליונים אחדים. לזה יש להוסיף עלויות של אלף שקל ומעלה על הובלה ושיפוץ וכמובן את כל המיסים, אנשי המקצוע והעמלות שנלוות לתהליך פתיחת תיק ונטילת משכנתא.
על אף האמור לעיל, ההתלבטות העיקרית של גברים ונשים היא לאו דווקא בשאלה האם לקנות דירה - אלא בסוג הדירה שכדאי להם לרכוש. האפשרויות נעות בין רכישת דירת יד שנייה, השתתפות בפרויקט תמ"א 38 או פינוי בינוי ורכישת דירה ישירות מהקבלן. לכל אפשרות יתרונות וחסרונות אחרים כי יש בשוק מגוון דירות חדשות למכירה, אך כנראה שהקבלן מציע משהו שאין במקומות אחרים.

שקט נפשי לטווח הארוך

דירות אחרונות שנבנו על ידי קבלנים בישראל מוכיחים שמדובר בכלי יעיל להשגת שקט נפשי. בניגוד לדירה יד שנייה שבה אי אפשר לדעת מה המצב האמיתי של הצנרת, התשתית והקירות, בדירה מקבלן הכל מגיע חדש לגמרי. כמו כן, יש פרויקטים של פינוי בינוי או תמ"א 38 שבהם ניתן לקנות דירות חדשות שהקבלן בונה כחלק ממימוש הזכויות שלו. במקרים כאלה פשוט מצטרפים לבניין קיים וכך מקטינים את חוסר הוודאות.
השקט הנפשי לטווח הקצר והארוך נובע מהיתרונות של דירה חדשה מהקבלן. מי שמחפש דירות למכירה בדרך כלל יודע מה הוא רוצה ויש גם השקעות נדלן שיכולות להתאים לאנשים זרים, אך בדירת מגורים אין תחליף למפרט המתקדם שאותו נותנים קבלנים. המפרט הזה הופך דירות מקבלן לרלוונטיות עבור כל סוגי הרוכשים וגם אם מחפשים פרויקטים של חברת נדלן שמיועד להניב רווחים ותשואה.
על אף האמור לעיל, גם ברכישת דירות מקבלן יש התלבטויות מסוימות. ההתלבטויות מחייבת הגדרת מספר חדרים החל מ-2 ומעלה והשוואה בין דירות למכירה לפי תאריך סיום משוער ומועד מסירת המפתח. אם רוצים לדעת טוב יותר למה אפשר לצפות, ניתן גם לתאם סיור בתוך דירה לדוגמא ולשלב בתהליך של חיפוש דירות התייעצות עם קבלנים, יזמים, מתווכים ואנשי מקצוע.

השוואה בין דירות בלבד

בפרויקטים של התחדשות עירונית מהסוג של תמ"א 38 או פינוי בינוי יש קבלנים שמציעים למכירה את קומת הפנטהאוז. דירות אחרונות כאלה כמובן עולות יותר מהדירות שנמצאות בקומות התחתונות, אך האיכות שלהן בהתאם. בכל מקרה, אין סיבה להיבהל מהרשימה הארוכה של מגוון דירות כי בעזרת הגדרה מוקדמת של צרכים ותקציב ניתן לערוך סינון קל ופשוט בין האפשרויות.
הגדרה מוקדמת עוזרת להשוות בין דירות בלבד או בין נכסים להשקעה. ככל שיודעים טוב יותר מה מסגרת התקציב לרכישת הנכס, כך עולה הסיכוי שניתן יהיה לנצל אותו בצורה אופטימאלית. לבסוף, רק נותר למצוא את דירת החלומות. © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט