דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

אפשר לקנות כאן מגרש של 900 מ"ר ב-290 אלף שקל - אז למה הישראלים לא באים?

הממשלה תאשר: הקמת מטה תשתיות ומטה תכנון חדשים שינהלו את שוק הדיור

העיר שבה נמכרו דירת 4 חדרים ב-966 אלף שקל - ו-5 חדרים ב-12 מיליון שקל

"אני עוצרת את עצמי מלבכות": בני ה–30 נאלצים לנטוש את פנטזיית המגורים בתל אביב

שנתיים לאחר הבנייה: שיפצו במיליון שקל

שכונה בשבוע: "אנשים הרימו גבה כששמעו שאני גרה פה"

"מחירי הדירות נחתכו ב-80%. אני מעריך שהפסדתי חצי מיליון שקל"

כמה שילמו זוג היי-טקיסטים על מיני-פנטהאוז עם מרפסת לים בקומה 22?

יעקב אטרקצ'י מממש: מכר קרקע לתדהר והראל ב-100 מיליון שקל

מישורים סגרה את הרבעון הראשון בהפסד של 17 מיליון שקל

המשבר כופף את המחירים: חללי העבודה מחלקים הנחות ממוצעות של 15%

נקסטקום תקים שתי חוות סולאריות ליד קרית גת עבור EDF ב-30 מיליון שקל

בהלת הקורונה: הציבור הקפיא תשלום של 24% מהמשכנתאות

דרעי לא מחכה: ראש מטה הדיור זאב ביילסקי הולך הביתה

פרץ בוני הנגב תבעה דייר שהתלונן בערוץ 10 על נזילות - אך תשלם לו הוצאות

למבנה נדל"ן יש עדיין מה להוכיח

"נזילות, סדקים ורוחות": דיירים במגדל "פארק בבלי" נגד יצחק תשובה ובתו גל נאור

"הפסקנו אשראי למלונות ולמשרדים — יש קומות שלמות ריקות במגדלים"

מחזיקי האג"ח שמו ברקס לפתאל: לא השיג רוב דרוש להסדר חוב שהציע

ליצמן משיב לראש העיר שמתנגד לשכונות לחרדים: "זורע פחד לצורך יחסי ציבור"
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

כיצד לבחור חומרי בניין לשיפוץ הבית?

 

שיפוץ הוא תהליך ארוך שהצלחתו נקבעת במידה רבה בהתאם לחומרים שבהם בוחרים להשתמש. אם רוצים לקצר את משך הזמן ואת גובה ההוצאה הכספית, כדאי לקרוא את המאמר הבא ולדעת איך בוחרים את החומרים הללו בצורה נכונה.

בחירה נכונה של חומרי בניין לשיפוץ הבית היא תהליך מורכב מכפי שנהוג לחשוב. קודם כל, השיפוץ הוא מטבעו תהליך ארוך שברור איך הוא מתחיל אך קשה לדעת באיזה אופן הוא יסתיים. במסגרת התהליך הזה יש משמעות אדירה לסוג החומרים שאותם בוחרים, כי הם קובעים את היכולת של הקבלן לעמוד בלוח הזמנים. שנית, לבחירת החומרים יש גם משמעות כלכלית: חומרים מסוימים משפיעים על התקציב לטובה או לרעה וחשוב לבחור אותם בצורה נכונה. 

פערי מחירים בין סוגי חומרים

הטעות הנפוצה היא לחשוב שעלות החומרים מעידה בצורה אובייקטיבית על האיכות שלהם. בפועל, יש המון חומרים שנמכרים במחיר גבוה אך שבפועל מתגלים כלא פחות טובים מאשר חומרים זולים יותר. במילים אחרות, התייחסות לפרמטר של המחיר בלבד לא מספיקה כדי לבחור את החומרים המתאימים ביותר עבור השיפוץ. מנגד, מה שצריך לעשות הוא להיכנס לעובי הקורה ולהשוות ביניהם לפי פרמטרים אובייקטיביים נוספים.

פרמטרים להשוואה בין סוגי חומרים

הנה למשל כמה פרמטרים שבהם כדאי להשתמש כדי לבחור חומרי בניין לשיפוץ הבית בצורה נכונה, יעילה ומשתלמת:

א. התאמת החומרים לאופי השיפוץ – חומרים שמיועדים לשיפוץ חדרי מקלחת, שירותים ואמבטיה מתאפיינים במפרט אחר בהשוואה לחומרים שבהם משתמשים על מנת לשפץ את הסלון או המטבח. בין היתר, העובדה שמדובר בחדרים רטובים משפיעה על סוג החומרים המתאימים ועל העמידות שלהם. אם רוצים להגדיל את סיכויי ההצלחה של השיפוץ, יש לדאוג להתאים עבורו את סוג החומרים.

ב. חוות דעת מקצועית ואובייקטיבית – קבלן אמין יכול להמליץ על חומרים מסוימים ולסייע ללקוחות לבחור אותם מבין ההיצע הקיים. חוות דעת מקצועית ואובייקטיבית חייבת להיות חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים, כי אין תחליף לידע ולניסיון של בעלי מלאכה. במידה ולא בטוחים ממי לקבל את ההמלצות, ניתן להשוות בין קבלני שיפוצים אחרי שמדברים עם חברים, קרובים ובני משפחה.

ג. המותג שעומד מאחורי חומרי בניין – למזלם של בעלי בתים ונכסים, החברות שמייצרות חומרים שמיועדים לשיפוץ מפרסמות את המותג באמצעי התקשורת השונים. אם רוצים ללכת על בטוח ולבחור את החומרים הטובים ביותר, צריך לתת עדיפות לכאלה שמיוצרים על ידי מותג גדול ואמין.

כמה זמן משקיעים בבחירת החומרים?

בשביל לבחור חומרי בניין לשיפוץ הבית צריך להשקיע לפחות כמה שבועות. החדשות הטובות הן שאפשר להתחיל עם חומרים בסיסיים לשיפוץ כללי בלבד, להמשיך עם חומרים ספציפיים לתיקון תקלות ובעיות ולאחר מכן לעבור לחומרים המורכבים והיקרים. תהליך הדרגתי כזה של רכישת החומרים גם יאפשר לקבלן השיפוצים להמשיך לעבוד ויעזור לכל הגורמים המעורבים.

בחירת החנות שממנה רוכשים את החומרים

עוד היבט שכדאי להתייחס אליו בנוגע לרכישת חומרים קשור לחנות. החנות שממנה רוכשים את החומרים צריכה גם היא להיות אמינה, ותיקה ומנוסה כי כך ניתן להבטיח זמינות שלה בעתיד. בין היתר, החנות שממנה רוכשים את החומרים יכולה להעמיד לרשות הלקוחות תקופת אחריות ולחסוך עבורם הוצאות.

אין תחליף לחומרים איכותיים

לסיכום, החומרים שבהם משתמשים לצורך שיפוץ של הבית משפיעים על התקציב ועל היכולת של הקבלן לעמוד בלוח זמנים. את החומרים חשוב לבחור היטב ותוך התייחסות לשלל פרמטרים ובהם מחיר, מפרט, חוות דעת מקצועית וסוג המותג. © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט