דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

נקסטקום תקים שתי חוות סולאריות ליד קרית גת עבור EDF ב-30 מיליון שקל

בהלת הקורונה: הציבור הקפיא תשלום של 24% מהמשכנתאות

דרעי לא מחכה: ראש מטה הדיור זאב ביילסקי הולך הביתה

פרץ בוני הנגב תבעה דייר שהתלונן בערוץ 10 על נזילות - אך תשלם לו הוצאות

למבנה נדל"ן יש עדיין מה להוכיח

"נזילות, סדקים ורוחות": דיירים במגדל "פארק בבלי" נגד יצחק תשובה ובתו גל נאור

"הפסקנו אשראי למלונות ולמשרדים — יש קומות שלמות ריקות במגדלים"

מחזיקי האג"ח שמו ברקס לפתאל: לא השיג רוב דרוש להסדר חוב שהציע

ליצמן משיב לראש העיר שמתנגד לשכונות לחרדים: "זורע פחד לצורך יחסי ציבור"

ליצמן: "עובדים על תוכנית לאומית ארוכת טווח לשוק הדיור"

מגה אור ומשפחת וייל יקימו מרכז תעשייתי ליד בית שמש בהשקעה של כחצי מיליארד שקל

חרף משבר הקורונה: התייקרות של 1.1% בארנונה לעסקים ומגורים ב-2021

מחירי הבתים בבריטניה עשויים לרדת ב-12%

כלל ביטוח משקיעה בקבוצת רכישה שמקימה שני מגדלים בבת ים

המאבק הראשון של דרעי: לשמור על הוועדה שתאפשר בנייה מואצת לחרדים

בזמן שערוץ 13 מושתק, בעליו מחכה להטבה של מאות מיליוני שקלים מהמדינה

עסקת השבוע: הבית שנמכר ב-1.7 מיליון שקל לאחר סיור וירטואלי וביקור עם כפפות ומסכה

מה שווה מנהטן בלי מיליוני בני אדם ברחובות?

העיר שבה נמכרה דירת 4 חדרים בפחות ממיליון שקל

שיפוץ חלומי תוך 30 יום: אפילו המטבח שינה מיקום
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

סאגה קונסטרוקטור

עריכת סקירה על ידי קונסטרוקטור מאת צוות האתר

ניהול ופיקוח הנדסי על דרכים ותשתיות, בתים ישנים וחדשים, בניינים לפני ביצוע פרויקטים כמו תמ"א 38 וכל מבנה הנדסי המתוכנן בו שינוי, הם אקוטיים ביותר. מהנדס אזרחי מטעמנו עורך בדיקה מדוקדקת בכל מקום בו קיים צורך זה ולאחר מכן הוא מגיש דוח מפורט על הממצאים, הדרך לתקן אותם והערכת העלויות עבור התיקונים הללו.

חיזוק מבנים
היסודות של מבנים רבים שנבנו בישראל לפני עשרות שנים אינם חזקים דיים וקיים חשש שאם תהיה רעידת אדמה כפי שצופים שתהיה, תגרום להרס רב הן ברכוש והן בנפש. אחת הדרכים להתמודדות עם מצבם של המבנים הללו היא לחזק את היסודות במסגרת תכניות תמ"א 38 במאות בניינים ברחבי הארץ. קיימות כמה שיטות לחיזוק היסודות כמו הוספת פלדה ובטון, מסגרות פלדה מבטון מזוין, הוספת קירות הקשחה גם בחדרי המדרגות בבניינים משותפים, בפירים של המעליות ובקווי הממ"ד.

עריכת סקירה על ידי קונסטרוקטור
טרם ביצוע השיפוץ המאסיבי בבניין יש לקבל חוות דעת מקצועית ממהנדס בניין שמגיע לשטח ובוחן היטב את מצב היסודות, חוזק הבטון, קוטרם של מוטות הברזל וצפיפותם, הליקויים, הסדקים וכל נתון אחר ברחבי הבניין. על פי חוזק המבנה יקבל המהנדס החלטה מהן הפעולות הנדרשות כדי שהיסודות יהיו מספיק חזקים עבור מלוא משקלו של המבנה. החישובים ההנדסיים יכללו את האפשרות של הוספת קומות מעל המבנה הקיים, כמה קומות אפשר יהיה להוסיף ומה יהיה השטח של כל אחת מהן.

 

קרדיט תמונה: דף הפייסבוק של סאגה

ביצוע בדק בית
מי שרוכש דירה מקבלן, חשוב שישכור את שירותיו של מהנדס בניין שיגיע ויבדוק כל נקודה בדירה כדי לקבוע אם בוצעה עבודה ראויה בכל התחומים. מהנדס הבניין בודק הרבה מאד פעולות מקצועיות שבוצעו כמו עבודות החשמל, האינסטלציה, הגימור, איכות חומרי הבניין, ליקויים בהקמת המבנה ועוד. 

איכות הבנייה בישראל נמצאת בירידה ובמקרים רבים נמצאים בביקורת זו פגמים מהותיים ובטיחותיים שיש לתקנם ללא דיחוי ולפני כניסת הדיירים למגורים ופגמים נוספים שאפשר לתקן במהלך שנת האחריות. כשרוכשים דירה שהיא אינה חדשה, יש לבצע בדיקה מקיפה על ידי מהנדס הבניין כדי לוודא את מצב התחזוקה של הדירה. לרוב, הרוכשים הפוטנציאליים נחשפים בזכות דו"ח הבדיקה המקיף לאין ספור ליקויים מהותיים. לדוגמה מתגלות בעיות בצנרת, שאינה תקינה או ישנה מאד ולכן יוצרת רטיבות בקירות ומתחת לאריחים, או שקיימים מים כלואים שאינם נראים ולכן הדיירים לא מודעים להשלכות ולנזקים שלהם בעתיד; או מגלים שרצפת הגג אינה ישרה אלא משופעת ולכן נאגרים בה מי גשמים שאינם מגיעים למרזבים ובשלב כלשהו הם יחלחלו לתקרת הדירה הממוקמת מתחת לגג.

 
רוכשי הדירה יצטרכו לבצע את התיקונים הנדרשים, דבר שיעלה להם ממון רב. לאור הדו"ח, מתנהל משא ומתן עם המוכרים כדי לקזז את ערכם הצפוי של התיקונים מהעלות הנדרשת עבור הדירה. חוות הדעת של מהנדס בניין היא צורך חיוני וחשוב ביותר לפני עשיית כל צעד הקשור בהנדסת הבניין. © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט