דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

סוף לבזאר במיזמי פינוי־בינוי: המדינה תקבע היטל השבחה אחיד - ויש כבר מתנגדים

בית חולים והכפלת מספר התושבים: הסכם גג חדש לקרית אתא

כלל ביטוח משקיעה 165 מיליון שקל בבנייני משרדים בטורונטו

WeWork נפלה אבל המודל שלה לוהט בתל אביב

לא למדו כלום: "התכנון ל-1.5 מיליון דירות חדשות מתעלם מהשריפה הבאה"

השכנים אוהבים קריוקי? המעלית מוזנחת? העיר שמתכוונת לתת ציון לכל בניין

רני צים רוכש את השותפה שלו לפעילות במגזר הערבי בכ-50 מיליון שקל

תמורת 168 מיליון שקל: אפריקה מגורים ונוה שוסטר זכו במכרז לבניית 145 דירות ברמת השרון

טירוף הנדל"ן בבורסה נמשך: חברה עמוסת סלבס בדרך לגיוס

המשנה ליועמ"ש: "נקבע את גובה היטל ההשבחה בהתחדשות עירונית על 25%"

"כולכם ביחד פחות מרבע מנדט": הצרות של הישראלים היחידים שמשלמים מע"מ על שכר דירה

בת ים עולה לגובה: התוכנית שתציע פנטהאוז בקומה 37 במקום בנייני שיכונים

מיינדספייס מתרחבת: נכנסת לפילדלפיה ופותחת חלל עבודה שלישי בלונדון

כדי לא לקרוס יחד עמם, אי אפשר להמשיך לטאטא את החרדים לדרום

4.3 מיליון שקל בשנה: חברת חללי העבודה ROOMS תשכור שלוש קומות במגדל בת"א

56 מיליון שקל במתנה: מה גרם לעיריית ירושלים לסבסד 40 דירות במרכז העיר?

לא לסכן את העתיד: דירת מגורים היא לא פנסיה

850 דירות חדשות בחיפה והגליל: הגרלה נוספת של מחיר למשתכן יוצאת היום לדרך

עוד 7,700 דירות חדשות בבאר יעקב - רק אם המטרו יגיע

עוד לפני רכישת דוניץ: דמרי גייסה כ-140 מיליון שקל בריבית של 1.8%
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

כלים שימושיים לשיפוץ הבית

 צוות האתר

הבית הוא הבסיס עבור כל אחד. רבים מעדיפים לרכוש אחד ישן ולשפצו על מנת להתאימו לצרכיהם. שיפוץ בית מתבצע על פי תכנון מסודר הכולל תכנון וביצוע הנעשה על פיו. הדבר חשוב במיוחד כאשר השיפוץ הינו כללי וכולל גם הריסת קירות ובניית חדרים וחללים חדשים. את התכנון יש להפקיד בידי ארכיטקט מוסמך אשר יעצב בית מסודר ונאה. הוא מתחשב באלמנטים שונים כמו גודל השטח, מיקום הבית ביחס לרוחות השמים, לנוף ועוד. במידה ויש הריסה או בנייה יש צורך לקבל גם אישור של מהנדס קונסטרוקציה בגלל כל נושא הבטיחות ההנדסית, וכמובן, קבלת היתר בניה רשמי. 

כמה נקודות שחשוב לדעות

פעולות ההריסה חייבות להיעשות היטב ובצורה נכונה משלל סיבות. אסור לפגוע בעמודים תומכים שאמורים לשמש את המבנה גם בהמשך. ההריסה חייבת להיות מדויקת וכזאת אשר תימנע סדקים רציניים בעמודים תומכים ובקירות קיימים. ככל שהיא תהיה מקצועית יותר, כן, יהיה קל יותר לבנות בהמשך. משום כך, יש צורך לעשות שימוש בכלים המיועדים לכך. פטישון הוא כלי רציני המיועד בדיוק למקרים כאלו ואחרים דומים נוספים. למעשה, כל שיפוצניק המכבד עצמו מחזיק לפחות בפטישון אחד אשר הוא עושה בו שימוש רב בכל או במרבית עבודות השיפוץ שהוא מבצע. הכלי נוח מאוד לתפעול ומסוגל לבצע עבודה רבה בקצב מהיר, ובכך יתרונו.

פטישונים

מבחינים במגוון רחב של פטישונים הנבדלים אלו מאלו במפרט שלהם ובעיקר בגודל ובעוצמה. יש המיוצרים בהספק של 800 ואט ויותר  אבל ניתן למצוא גם קטנים יותר בעוצמה של כ 500 ואט. עוצמת הכלי משפיעה גם על מהירות המכשיר, על כושר הקידוח לעומק, על עוצמת המכה בקיר, מספר הרטיטות לדקה ועוד. מצבי העבודה של הפטישון הם קידוח בבטון וביטול דפיקה וניתן לווסת אותם על מנת להתאימם למצב בשטח. קידוח בבטון, למשל, יחייב מצב של קידוח בטון הכולל גם דפיקה  וזאת, כדי להצליח להרוס את האזור המיועד להריסה. ניתן להחליף את המקדח בהתאם לצורך ולסוג הקיר הקיים.

עבודות שיפוץ כוללות הריסה מסיבית באמצעות פטישון, אבל מחייבת גם השלמתן באמצעות כלים מגוונים אחרים שחלקם חשמליים ואחרים ידניים. בין החשמליים ניתן למצוא מקדחות ומברגות. למקדחות יש צורך במקדחים שנועדו לקירות בטון ואחרים לעץ ולחומרים רכים יותר. בנוסף, יש צורך בפטיש, סט מברגים, סכין יפנית, פלייר, מברשות לצביעה/רולר, מטר למדידה, מפתח שוודי ועוד. כמו כן, יש צורך בחומרי בנייה מגוונים, במוצרי חיפוי, פריטי אמבטיה ושירותים, צבעים שונים ובחומרים אחרים דוגמת: סיליקון, דבק מהיר דבק שפכטל, חומרי איטום ועוד. חלק מהחומרים מיועדים לשלב הבנייה המסיבי והבסיסי ואחר לעבודות גמר עדינות, עבודות איטום ועוד. אנשים בעלי ידי זהב יכולים לבצע את השיפוץ עצמאית אבל, כמובן, שניתן להיעזר בשיפוצניק בעל מוניטין אשר הינו בעל ידע וניסיון מצטברים בתחום.
  © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט