דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

כך מתכננים עיר צפופה פי שניים מתל אביב - ללא גורדי שחקים

חוכמת חיים: ויתרו על חדר והרוויחו דירה

בתי פאר, מגרשי טניס ובריכות שחייה: היהודים האירנים כבשו את בוורלי הילס - ומרגיזים את השכנים

איפה נמכרה וילה 6 חדרים ב-1.6 מיליון שקל - ודירת 3 חדרים ב-1.25 מיליון שקל

לארי אליסון: "WeWork כמעט חסרת ערך; הטענה שזו חברת היי-טק - ביזארית"

כולם מבולבלים מהבחירות, אבל דבר אחד בטוח: מחירי הדירות ממשיכים לטפס

עסקת השבוע: דירת 7 חדרים בקצת יותר מ-2 מיליון שקל

"כשתקפו את השכנה שלי ברחוב הסמוך הבנתי שאני לא מדמיינת שהולכים אחריי"

מתחם הבורסה ברוטשילד: אור ירוק לפינוי-בינוי שיאפשר מגדלים בני 40 קומות

הכישלון של כחלון: קצב הבנייה ממשיך להידרדר - והמחסור בדירות צפוי להעמיק

עסקת ענק: אמות תרכוש את קניון קרית אונו מנכסים ובניין בחצי מיליארד שקל

אדם נוימן לעובדי WeWork: "מתחרט על טיפולי בהנפקה; חוויה מעוררת ענווה"

25 אלף שקל לדירה: העיריות שמחייבות יזמים לממן את עלויות התחזוקה בפינוי-בינוי

תתחרה בקניונים? פוקס מתרחבת לנדל"ן - ותקים מרכז קניות ליד אילת

מתחם היקב בראשל"צ חוזר להליכי התכנון - באישור היועמ"ש

נשמע מוכר? מחירי הנדל"ן בהונג קונג הם הדלק של מחאת הענק

מכה לעיריית רמת גן: אורנשטיין מכופף את כרמל שאמה – ומחזיר את תמ"א 38 לעיר

כישלון חרוץ: כך עלו מחירי הדירות בתקופת כחלון כשר אוצר

הדירקטוריון אישר: קובי אמסלם נבחר ליו"ר עמידר החדשה

אם הממשלה תסייע לקיבוצים - תיפתר מצוקת הדיור
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

כלים שימושיים לשיפוץ הבית

 צוות האתר

הבית הוא הבסיס עבור כל אחד. רבים מעדיפים לרכוש אחד ישן ולשפצו על מנת להתאימו לצרכיהם. שיפוץ בית מתבצע על פי תכנון מסודר הכולל תכנון וביצוע הנעשה על פיו. הדבר חשוב במיוחד כאשר השיפוץ הינו כללי וכולל גם הריסת קירות ובניית חדרים וחללים חדשים. את התכנון יש להפקיד בידי ארכיטקט מוסמך אשר יעצב בית מסודר ונאה. הוא מתחשב באלמנטים שונים כמו גודל השטח, מיקום הבית ביחס לרוחות השמים, לנוף ועוד. במידה ויש הריסה או בנייה יש צורך לקבל גם אישור של מהנדס קונסטרוקציה בגלל כל נושא הבטיחות ההנדסית, וכמובן, קבלת היתר בניה רשמי. 

כמה נקודות שחשוב לדעות

פעולות ההריסה חייבות להיעשות היטב ובצורה נכונה משלל סיבות. אסור לפגוע בעמודים תומכים שאמורים לשמש את המבנה גם בהמשך. ההריסה חייבת להיות מדויקת וכזאת אשר תימנע סדקים רציניים בעמודים תומכים ובקירות קיימים. ככל שהיא תהיה מקצועית יותר, כן, יהיה קל יותר לבנות בהמשך. משום כך, יש צורך לעשות שימוש בכלים המיועדים לכך. פטישון הוא כלי רציני המיועד בדיוק למקרים כאלו ואחרים דומים נוספים. למעשה, כל שיפוצניק המכבד עצמו מחזיק לפחות בפטישון אחד אשר הוא עושה בו שימוש רב בכל או במרבית עבודות השיפוץ שהוא מבצע. הכלי נוח מאוד לתפעול ומסוגל לבצע עבודה רבה בקצב מהיר, ובכך יתרונו.

פטישונים

מבחינים במגוון רחב של פטישונים הנבדלים אלו מאלו במפרט שלהם ובעיקר בגודל ובעוצמה. יש המיוצרים בהספק של 800 ואט ויותר  אבל ניתן למצוא גם קטנים יותר בעוצמה של כ 500 ואט. עוצמת הכלי משפיעה גם על מהירות המכשיר, על כושר הקידוח לעומק, על עוצמת המכה בקיר, מספר הרטיטות לדקה ועוד. מצבי העבודה של הפטישון הם קידוח בבטון וביטול דפיקה וניתן לווסת אותם על מנת להתאימם למצב בשטח. קידוח בבטון, למשל, יחייב מצב של קידוח בטון הכולל גם דפיקה  וזאת, כדי להצליח להרוס את האזור המיועד להריסה. ניתן להחליף את המקדח בהתאם לצורך ולסוג הקיר הקיים.

עבודות שיפוץ כוללות הריסה מסיבית באמצעות פטישון, אבל מחייבת גם השלמתן באמצעות כלים מגוונים אחרים שחלקם חשמליים ואחרים ידניים. בין החשמליים ניתן למצוא מקדחות ומברגות. למקדחות יש צורך במקדחים שנועדו לקירות בטון ואחרים לעץ ולחומרים רכים יותר. בנוסף, יש צורך בפטיש, סט מברגים, סכין יפנית, פלייר, מברשות לצביעה/רולר, מטר למדידה, מפתח שוודי ועוד. כמו כן, יש צורך בחומרי בנייה מגוונים, במוצרי חיפוי, פריטי אמבטיה ושירותים, צבעים שונים ובחומרים אחרים דוגמת: סיליקון, דבק מהיר דבק שפכטל, חומרי איטום ועוד. חלק מהחומרים מיועדים לשלב הבנייה המסיבי והבסיסי ואחר לעבודות גמר עדינות, עבודות איטום ועוד. אנשים בעלי ידי זהב יכולים לבצע את השיפוץ עצמאית אבל, כמובן, שניתן להיעזר בשיפוצניק בעל מוניטין אשר הינו בעל ידע וניסיון מצטברים בתחום.
  © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט