דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

אפשר לקנות כאן מגרש של 900 מ"ר ב-290 אלף שקל - אז למה הישראלים לא באים?

הממשלה תאשר: הקמת מטה תשתיות ומטה תכנון חדשים שינהלו את שוק הדיור

העיר שבה נמכרו דירת 4 חדרים ב-966 אלף שקל - ו-5 חדרים ב-12 מיליון שקל

"אני עוצרת את עצמי מלבכות": בני ה–30 נאלצים לנטוש את פנטזיית המגורים בתל אביב

שנתיים לאחר הבנייה: שיפצו במיליון שקל

שכונה בשבוע: "אנשים הרימו גבה כששמעו שאני גרה פה"

"מחירי הדירות נחתכו ב-80%. אני מעריך שהפסדתי חצי מיליון שקל"

כמה שילמו זוג היי-טקיסטים על מיני-פנטהאוז עם מרפסת לים בקומה 22?

יעקב אטרקצ'י מממש: מכר קרקע לתדהר והראל ב-100 מיליון שקל

מישורים סגרה את הרבעון הראשון בהפסד של 17 מיליון שקל

המשבר כופף את המחירים: חללי העבודה מחלקים הנחות ממוצעות של 15%

נקסטקום תקים שתי חוות סולאריות ליד קרית גת עבור EDF ב-30 מיליון שקל

בהלת הקורונה: הציבור הקפיא תשלום של 24% מהמשכנתאות

דרעי לא מחכה: ראש מטה הדיור זאב ביילסקי הולך הביתה

פרץ בוני הנגב תבעה דייר שהתלונן בערוץ 10 על נזילות - אך תשלם לו הוצאות

למבנה נדל"ן יש עדיין מה להוכיח

"נזילות, סדקים ורוחות": דיירים במגדל "פארק בבלי" נגד יצחק תשובה ובתו גל נאור

"הפסקנו אשראי למלונות ולמשרדים — יש קומות שלמות ריקות במגדלים"

מחזיקי האג"ח שמו ברקס לפתאל: לא השיג רוב דרוש להסדר חוב שהציע

ליצמן משיב לראש העיר שמתנגד לשכונות לחרדים: "זורע פחד לצורך יחסי ציבור"
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

כלים שימושיים לשיפוץ הבית

 צוות האתר

הבית הוא הבסיס עבור כל אחד. רבים מעדיפים לרכוש אחד ישן ולשפצו על מנת להתאימו לצרכיהם. שיפוץ בית מתבצע על פי תכנון מסודר הכולל תכנון וביצוע הנעשה על פיו. הדבר חשוב במיוחד כאשר השיפוץ הינו כללי וכולל גם הריסת קירות ובניית חדרים וחללים חדשים. את התכנון יש להפקיד בידי ארכיטקט מוסמך אשר יעצב בית מסודר ונאה. הוא מתחשב באלמנטים שונים כמו גודל השטח, מיקום הבית ביחס לרוחות השמים, לנוף ועוד. במידה ויש הריסה או בנייה יש צורך לקבל גם אישור של מהנדס קונסטרוקציה בגלל כל נושא הבטיחות ההנדסית, וכמובן, קבלת היתר בניה רשמי. 

כמה נקודות שחשוב לדעות

פעולות ההריסה חייבות להיעשות היטב ובצורה נכונה משלל סיבות. אסור לפגוע בעמודים תומכים שאמורים לשמש את המבנה גם בהמשך. ההריסה חייבת להיות מדויקת וכזאת אשר תימנע סדקים רציניים בעמודים תומכים ובקירות קיימים. ככל שהיא תהיה מקצועית יותר, כן, יהיה קל יותר לבנות בהמשך. משום כך, יש צורך לעשות שימוש בכלים המיועדים לכך. פטישון הוא כלי רציני המיועד בדיוק למקרים כאלו ואחרים דומים נוספים. למעשה, כל שיפוצניק המכבד עצמו מחזיק לפחות בפטישון אחד אשר הוא עושה בו שימוש רב בכל או במרבית עבודות השיפוץ שהוא מבצע. הכלי נוח מאוד לתפעול ומסוגל לבצע עבודה רבה בקצב מהיר, ובכך יתרונו.

פטישונים

מבחינים במגוון רחב של פטישונים הנבדלים אלו מאלו במפרט שלהם ובעיקר בגודל ובעוצמה. יש המיוצרים בהספק של 800 ואט ויותר  אבל ניתן למצוא גם קטנים יותר בעוצמה של כ 500 ואט. עוצמת הכלי משפיעה גם על מהירות המכשיר, על כושר הקידוח לעומק, על עוצמת המכה בקיר, מספר הרטיטות לדקה ועוד. מצבי העבודה של הפטישון הם קידוח בבטון וביטול דפיקה וניתן לווסת אותם על מנת להתאימם למצב בשטח. קידוח בבטון, למשל, יחייב מצב של קידוח בטון הכולל גם דפיקה  וזאת, כדי להצליח להרוס את האזור המיועד להריסה. ניתן להחליף את המקדח בהתאם לצורך ולסוג הקיר הקיים.

עבודות שיפוץ כוללות הריסה מסיבית באמצעות פטישון, אבל מחייבת גם השלמתן באמצעות כלים מגוונים אחרים שחלקם חשמליים ואחרים ידניים. בין החשמליים ניתן למצוא מקדחות ומברגות. למקדחות יש צורך במקדחים שנועדו לקירות בטון ואחרים לעץ ולחומרים רכים יותר. בנוסף, יש צורך בפטיש, סט מברגים, סכין יפנית, פלייר, מברשות לצביעה/רולר, מטר למדידה, מפתח שוודי ועוד. כמו כן, יש צורך בחומרי בנייה מגוונים, במוצרי חיפוי, פריטי אמבטיה ושירותים, צבעים שונים ובחומרים אחרים דוגמת: סיליקון, דבק מהיר דבק שפכטל, חומרי איטום ועוד. חלק מהחומרים מיועדים לשלב הבנייה המסיבי והבסיסי ואחר לעבודות גמר עדינות, עבודות איטום ועוד. אנשים בעלי ידי זהב יכולים לבצע את השיפוץ עצמאית אבל, כמובן, שניתן להיעזר בשיפוצניק בעל מוניטין אשר הינו בעל ידע וניסיון מצטברים בתחום.
  © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט