דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

"שלוש דקות הליכה מהבית, ואתה בים"

העיר שבה תוכלו למצוא דו-משפחתי ב-830 אלף שקל - וגם וילה ב-5,000 שקל לחודש

מוכנים לקורונה: המשרד כבר בתוך הבית

ציידי ההזדמנויות: יש מי שדווקא עכשיו רצים לקנות דירה להשקעה

עיר ענייה? עליית מחירי הדירות בבני ברק לא מביישת אפילו את אזורי הביקוש

תקועים בתחנה: מה עלה בגורל מיזמי הנדל"ן האדירים של רכבת ישראל?

הסגר חשף את האמת: "אנשים גילו שבטווח ה-100 מטר אין לעיר שלהם מה להציע"

חוקרים קוראים לחוקק חוק שיקפיא את שכר הדירה לשלושה חודשים

דרמה בשוק הנדל"ן: רוכשי דירות חדשות לא יחויבו לקבל אותן מהקבלן - התשלום האחרון יידחה

שיכון ובינוי גייסה 90 מיליון שקל בהנפקה פרטית של אג"ח למוסדיים

מנהל התכנון פועל מהבית: הופקדו תוכניות התחדשות עירונית בירושלים ורמת גן

שוכרי הדירות: "אנחנו שליש מהמדינה. אל תתנו לחלשים להישאר בלי בית"

יוותרו על הנחה של 400 אלף שקל? "זוכי מחיר למשתכן שהוצאו לחל"ת נמצאים בפאניקה"

משבר הקורונה חילחל - וגרר ירידה של 40% בפעילות בשוק הדירות

הזוג קנה בית בסביון ב-14 מיליון שקל, הבנק ויתר על הביטוח - ואז משהו השתבש

חברת Airbnb פותחת קרן של 250 מיליון דולר לפיצוי משכירים שנפגעו מביטולים

הפועלים הפלסטינים נוטשים – והפעילות באתרי הבנייה נחתכה בחצי

דרמה בענף הנדל״ן: משרד האוצר קבע כי עיכובים בבנייה לא יוכרו ככוח עליון

אפס דירות באשדוד: נתוני הביצוע החלשים של הסכמי הגג נחשפים

"רק החזקים ישרדו": כולם עברו לעבוד מהבית - ו-90% מהתנועה בשוק המשרדים ירדה
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

חשמל - כל מה שכדאי לכם לדעת לפני קניית בית

 מאת צוות האתר

רבים שרוכשים בית מגלים בעיות חשמל רק לאחר הרכישה – בעיות הגוררות הוצאות כספיות כבדות ועשויות לסכן חיים. לפני רכישת נכס, כדאי להזמין חשמלאי מוסמך על מנת לבדוק את המצב של החשמל בבית, להעריך את מידת התחזוקה ולבחון שדרוגים אפשריים כמו תוספת שקעים או מעבר לחשמל של בית חכם, התקנת גופי תאורה ונוספים או תכנון תאורה שונה המותאם לצרכים.

בדיקת חשמל כוללת בחינת חיווט, לוחות חשמל, ארונות חשמל בדיקת התפקוד של המערכת, התקנה ושדרוג. יש לזכור שתוחלת החיים של חוטי חשמל אינה ארוכה כפי שנדמה וחוטים חשופים מסוכנים למשתמשים וכדאי לשקלל את העלות הכוללת של החלפת חוטים ותיקון בלאי. תתפלאו כמה ליקויי חשמל עשויים להתגלות גם בבדיקה שגרתית, אז על אחת כמה וכמה בבדיקה מקיפה שעתידה להכריע אם התוכנית לרכוש או לשפץ את הבית. מהתקנה לא טובה של לוח חשמל ועד ליקויי בנייה שגרמו להפרעות במערכת החשמל 

הנה כמה טיפים של דברים שחשוב לבדוק במהלך סקירת מערכת החשמל לפני שרוכשים בית:

זהירות, סכנת התחשמלות: אחד הפחדים הגדולים של דיירים קשור להתחשמלות וכדי לצמצם סכנת התחשמלות יש לבצע בדיקת הארקה. הכוונה היא לקיומה של מערת הארקה תקינה או במידה ואין מערכת הארקה – יש לקחת בחשבון התקנה של מערכת כזאת. לרוב נהוג לערוך בדיקת הארקה תקופתית כל 5 שנים ולכן, כדי להרגיש תחושת בטיחות יש לוודא לפני רכישת הבית שיש בבית אמצעי הגנה מפני התחשמלות ושהוא אכן מתפקד היטב. שימו לב ששיפוצים, החלפת צנרת מים או בלאי פוגעים בתפקוד המערכת או לניתוקה ולכן, יש לוודא עם חשמלאי מוסמך שהיא אכן מתפקדת כהלכה.

עומס על רשת החשמל: לכם אולי יש תוכניות גדולות להפעיל מכשירים חשמליים רבים בבית החדש שלכם, אבל יתכן שהמבנה כלל לא עומד בעומס בחשמל הפוטנציאלי. כדי לבדוק מה מידת העומס האפשרית והאם היא עונה לצרכים שלכם יש לבצע בדיקת עומס חשמל ולבדוק האם המזגנים, אמצעי קירור שונים או מכשירי חשמל ממכונת כביסה ועד מדיח כלים יוכלו לפעול יחד בו זמנית. כמובן שיש חשיבות להספק המכשירים וגודל החיבור. קיים גם מחשבון עומס שיוכל לסייע לכם לתכנן בהמשך תוכניות הפעלה משולבות לפי תשתית החשמל הנתונה. חשמלאי יעדכן אתכם לאחר הבדיקה האם יש צורך לתגבר להחליף ארון וכדומה וכמובן מהן העלויות המשוערות ומהן ההשלכות של עומס חשמל – לדוגמא, הפסקת חשמל פתאומית, זליגת חשמל בבית היכולה להוביל לסכנת התחשמלות אפילו במגע קל עם מכשיר חשמלי.

בדיקת שקעים: חשוב מאוד שיהיו בבית מספיק שקעים לפי הצרכים וכן שהשקעים יהיו מותקנים היטב ללא פגמים. שימו לב לאזורים בהם נדרשים יותר שקעים כמו מטבח העתיר מוצרי חשמל. בדיקת תקינות שקעים היא קריטית, במיוחד אם יש שקע שרוף, האם יש שקעים המחוברים לאותה פאזה והכל לפי כללי תקינות הבטיחות הנדרשים לסביבת חיים בטוחה.

כדאי לבצע גם בדיקה של גופי תאורה, ארון חשמל, דוד חשמלי ולבדוק אילו תיקונים יידרשו וכמה שווה להשקיע ובמה. קריאה של חשמלאי מוסמך תבטיח לכם שקט נפשי, כיוון שמדובר בחשמלאי בעל ניסיון בביצוע בדיקות מסוג זה ובתיקונים הנדרשים. בכל מקרה, אל תשכחו גם לבצע קריאת מונה ולהעביר בעלות על חשבון החשמל ולוודא שלא נותרו חובות של הבעלים הקודמים ושלא חלילה יחייבו אתכם בחובותיו. אם תרצו אפשר לבדוק אופציה של חשמל חכם ואפשרות לשלוט במוצרי החשמל, בתריסים החשמליים וכדומה בשלט רחוק ואפילו ישירות מהסמארטפון. שיהיה מעבר מוצלח ובטוח! © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט