דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

החלה תקופת אייל לפידות: מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן, תמיר דגן, מתפטר לאחר 11 שנה

אושרה הרחבת מתחם התעסוקה קרית אריה בפתח תקוה

משרד השיכון יבדוק אם פרויקט היוקרה של קנדה ישראל "התחפש" לקבוצת רכישה

דרעי: "יש להשוות את הטבות המס בין נהריה לעכו"

גבעת שמואל נערכת להכפלת האוכלוסייה: תוכנית המתאר אושרה למתן תוקף

תביעה: "דירת היוקרה התכווצה, ירדה קומה - והפרויקט 'התחפש' לקבוצת רכישה"

לנצל את הריבית הנמוכה במשכנתא: כך תוכלו להרוויח בקלות כ-100 אלף שקל

היום שאחרי: לא יהיה מנוס מביטול תוכנית מחיר למשתכן - וזה הפתרון

34 מיליון שקל הבעירו מחדש את המאבק על הנדל"ן הכי לוהט בתל אביב

עסקות השבוע: בכמה נמכרה וילה בערד - ודירת 5 חדרים ביותר מ-12 מיליון שקל

דירה עם אלמנט אוריינטלי וקירות צבעוניים

משבר הדיור בעמק הסיליקון: גוגל תבנה עשרות אלפי בתים בהשקעה של 15 מיליארד ד'

הפרזנטור החדש של קמפיין השיווק של שכונת אכזיב: ראש עיריית נהריה

שאלת מיליון השקל: יש לכם כסף פנוי? כאן תשיגו תשואה מקסימלית על דירה להשקעה

מציאה מפתיעה בגבעתיים: דירת 4 חדרים - ב-2.45 מיליון שקל בלבד

עזריאלי מצאה את הנדל"ן החדש: רוכשת 20% מחברת חוות שרתים בחצי מיליארד שקל

מחיר למסכן: הדירה התכווצה, אין אוורור במקלחת והמעלית לא פועלת

איציק תשובה, פרשקובסקי וטריגו נדל"ן רכשו מחצית ממגרש בהרצליה

שגיאה ב-30 קומות: מגדל אחד בת"א מציג כישלון מפואר של צמרת התכנון בישראל

שנתיים לאחר מותו של עובד בפרויקט בחיפה: כתב אישום פלילי נגד החברה ועובדיה
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

לבחור חכם: בית חכם אלחוטי או קווי?

 מאת צוות האתר

בית חכם מודרני משפר רבות את איכות החיים - בזכות טכנולוגיות קיימות שונות ניתן לשלוט על מכשירים רבים ומערכות שונות ולבצע שורה של פעולות החוסכות זמן ותורמות לנוחות מרבית.

בין היתר, ניתן לשלוט על מערכות השקיה בגינה, מערכות אזעקה המותקנות בחוץ ובתוך הבית, מערכות תאורה, תריסים חשמליים, דודי שמש, מערכות מולטי מדיה הכוללות מסכי טלוויזיה, מערכות שמע ועוד, הפעלת מזגנים, פתיחה וסגירה של שערים חשמליים לחצר ועוד. ניתן להקים מערכות אלו בשתי דרכים עיקריות: האחת אלחוטית והשנייה תוך שימוש במערכות קוויות המתבססות על תשתיות קיימת בתוך קירות הבית. לכל שיטה יש יתרונות שהיא מביאה עימה.

התקנת בית חכם עם עזרים המחוברים באמצעות חוטים דוגמת: חיישנים, מפעילים מבוקרים, ברזים ועוד מחייבת תכנון שנעשה במסגרת התכנון הכללי של ארכיטקט. אחת הסיבות לכך היא הצורך בחיווט בתוך הקירות ובחירת נקודות קצה נדרשות. התקנת מערכות קוויות בבתים קיימים תחייב הוספת חיווט או החלפה לאחר. כמו כן, החלפת מפסקים קיימים ומתקני הפעלה קיימים באחרים מבוקרים המסוגלים להגיב להוראות הפעלה ממוחשבות. ברור הוא, שיש צורך בהשקעה כספית נדרשת עבור שירותי בעלי מקצוע, רכישת חומרים ועזרים נדרשים בכל מערכת כזאת ניתן להתקין מפסקים שונים לתריסים, לתאורה, להפעלת וילונות חשמליים, או כל מוצר חשמלי אחר. המפסקים יכולים להיות עם מספר לחיצים משתנה לצורך ויסות, עמעום תאורה ועוד. היתרון של מערכות אלו הוא באמינותם הרבה ובאפשרות לשלוט בהם גם אלחוטית.

התקנת מערכות אלחוטיות הינה, פשוטה יותר, מטבע הדברים, ומתאימה מאוד לבתים קיימים שבהם אין צורך או אפשרות לפגוע בתשתית קיימת. בכל מקרה, בשתי המערכות גם יחד השליטה מרחוק נעשית  באמצעות טלפונים ניידים, טאבלטים, מחשבים, שלטים אלחוטיים וכדומה. השליטה יכולה להיעשות ממקומות רבים. לדוגמא: ניתן לשלוט במערכת אזעקה מחו"ל. יש אפשרות להדליק דוד חשמל ביום קר או מזגנים בימים חמים זמן מה לפני שמגיעים אל הבית. כל מערכת כזאת הינה אוטונומית על לדרגה שמאפשרים לה. לדוגמא: מערכת השקיה יכולה להתחיל לפעול בתנאי טמפרטורה וגשם מסוימים ועוד. בכל מקרה, השליטה הסופית היא של הבעלים עצמן היכולים לתכנת כל מערכת על פי צרכיהם ורצונותיהם.

ניתן להתקין מערכות בית חכם אלחוטי וקווי בהספקים שונים, וככל שההספק גבוה יותר, כן תהיה  המערכת איכותית. מערכות בהספק של 2000 וואט נחשבות לאיכותיות ומספיקות לבתים ממוצעים. יש צורך להתאים את גופי החשמל והכלים החשמליים להספקי המערכת על מנת למנוע שיבוש בהפעלתם ועל מנת לנצלם בצורה מקסימאלית.  במערכות מתוחכמות מתקני הבקרה המרכזיים הינם איכותיים ביותר וניתן ללמוד להפעילם במהירות וקלות וללא קושי. בעלי מקצוע המתמחים בהקמת מערכות חכמות יודעים להמליץ על המכשור המתאים ועל כל העזרים הטכנולוגיים הנדרשים - מומלץ לפנות אליהם לצורך ייעוץ, קבלת הצעה מתאימה והתקנה.


 © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט