דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

סוף לבזאר במיזמי פינוי־בינוי: המדינה תקבע היטל השבחה אחיד - ויש כבר מתנגדים

בית חולים והכפלת מספר התושבים: הסכם גג חדש לקרית אתא

כלל ביטוח משקיעה 165 מיליון שקל בבנייני משרדים בטורונטו

WeWork נפלה אבל המודל שלה לוהט בתל אביב

לא למדו כלום: "התכנון ל-1.5 מיליון דירות חדשות מתעלם מהשריפה הבאה"

השכנים אוהבים קריוקי? המעלית מוזנחת? העיר שמתכוונת לתת ציון לכל בניין

רני צים רוכש את השותפה שלו לפעילות במגזר הערבי בכ-50 מיליון שקל

תמורת 168 מיליון שקל: אפריקה מגורים ונוה שוסטר זכו במכרז לבניית 145 דירות ברמת השרון

טירוף הנדל"ן בבורסה נמשך: חברה עמוסת סלבס בדרך לגיוס

המשנה ליועמ"ש: "נקבע את גובה היטל ההשבחה בהתחדשות עירונית על 25%"

"כולכם ביחד פחות מרבע מנדט": הצרות של הישראלים היחידים שמשלמים מע"מ על שכר דירה

בת ים עולה לגובה: התוכנית שתציע פנטהאוז בקומה 37 במקום בנייני שיכונים

מיינדספייס מתרחבת: נכנסת לפילדלפיה ופותחת חלל עבודה שלישי בלונדון

כדי לא לקרוס יחד עמם, אי אפשר להמשיך לטאטא את החרדים לדרום

4.3 מיליון שקל בשנה: חברת חללי העבודה ROOMS תשכור שלוש קומות במגדל בת"א

56 מיליון שקל במתנה: מה גרם לעיריית ירושלים לסבסד 40 דירות במרכז העיר?

לא לסכן את העתיד: דירת מגורים היא לא פנסיה

850 דירות חדשות בחיפה והגליל: הגרלה נוספת של מחיר למשתכן יוצאת היום לדרך

עוד 7,700 דירות חדשות בבאר יעקב - רק אם המטרו יגיע

עוד לפני רכישת דוניץ: דמרי גייסה כ-140 מיליון שקל בריבית של 1.8%
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

לבחור חכם: בית חכם אלחוטי או קווי?

 מאת צוות האתר

בית חכם מודרני משפר רבות את איכות החיים - בזכות טכנולוגיות קיימות שונות ניתן לשלוט על מכשירים רבים ומערכות שונות ולבצע שורה של פעולות החוסכות זמן ותורמות לנוחות מרבית.

בין היתר, ניתן לשלוט על מערכות השקיה בגינה, מערכות אזעקה המותקנות בחוץ ובתוך הבית, מערכות תאורה, תריסים חשמליים, דודי שמש, מערכות מולטי מדיה הכוללות מסכי טלוויזיה, מערכות שמע ועוד, הפעלת מזגנים, פתיחה וסגירה של שערים חשמליים לחצר ועוד. ניתן להקים מערכות אלו בשתי דרכים עיקריות: האחת אלחוטית והשנייה תוך שימוש במערכות קוויות המתבססות על תשתיות קיימת בתוך קירות הבית. לכל שיטה יש יתרונות שהיא מביאה עימה.

התקנת בית חכם עם עזרים המחוברים באמצעות חוטים דוגמת: חיישנים, מפעילים מבוקרים, ברזים ועוד מחייבת תכנון שנעשה במסגרת התכנון הכללי של ארכיטקט. אחת הסיבות לכך היא הצורך בחיווט בתוך הקירות ובחירת נקודות קצה נדרשות. התקנת מערכות קוויות בבתים קיימים תחייב הוספת חיווט או החלפה לאחר. כמו כן, החלפת מפסקים קיימים ומתקני הפעלה קיימים באחרים מבוקרים המסוגלים להגיב להוראות הפעלה ממוחשבות. ברור הוא, שיש צורך בהשקעה כספית נדרשת עבור שירותי בעלי מקצוע, רכישת חומרים ועזרים נדרשים בכל מערכת כזאת ניתן להתקין מפסקים שונים לתריסים, לתאורה, להפעלת וילונות חשמליים, או כל מוצר חשמלי אחר. המפסקים יכולים להיות עם מספר לחיצים משתנה לצורך ויסות, עמעום תאורה ועוד. היתרון של מערכות אלו הוא באמינותם הרבה ובאפשרות לשלוט בהם גם אלחוטית.

התקנת מערכות אלחוטיות הינה, פשוטה יותר, מטבע הדברים, ומתאימה מאוד לבתים קיימים שבהם אין צורך או אפשרות לפגוע בתשתית קיימת. בכל מקרה, בשתי המערכות גם יחד השליטה מרחוק נעשית  באמצעות טלפונים ניידים, טאבלטים, מחשבים, שלטים אלחוטיים וכדומה. השליטה יכולה להיעשות ממקומות רבים. לדוגמא: ניתן לשלוט במערכת אזעקה מחו"ל. יש אפשרות להדליק דוד חשמל ביום קר או מזגנים בימים חמים זמן מה לפני שמגיעים אל הבית. כל מערכת כזאת הינה אוטונומית על לדרגה שמאפשרים לה. לדוגמא: מערכת השקיה יכולה להתחיל לפעול בתנאי טמפרטורה וגשם מסוימים ועוד. בכל מקרה, השליטה הסופית היא של הבעלים עצמן היכולים לתכנת כל מערכת על פי צרכיהם ורצונותיהם.

ניתן להתקין מערכות בית חכם אלחוטי וקווי בהספקים שונים, וככל שההספק גבוה יותר, כן תהיה  המערכת איכותית. מערכות בהספק של 2000 וואט נחשבות לאיכותיות ומספיקות לבתים ממוצעים. יש צורך להתאים את גופי החשמל והכלים החשמליים להספקי המערכת על מנת למנוע שיבוש בהפעלתם ועל מנת לנצלם בצורה מקסימאלית.  במערכות מתוחכמות מתקני הבקרה המרכזיים הינם איכותיים ביותר וניתן ללמוד להפעילם במהירות וקלות וללא קושי. בעלי מקצוע המתמחים בהקמת מערכות חכמות יודעים להמליץ על המכשור המתאים ועל כל העזרים הטכנולוגיים הנדרשים - מומלץ לפנות אליהם לצורך ייעוץ, קבלת הצעה מתאימה והתקנה.


 © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט