דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

כך מתכננים עיר צפופה פי שניים מתל אביב - ללא גורדי שחקים

חוכמת חיים: ויתרו על חדר והרוויחו דירה

בתי פאר, מגרשי טניס ובריכות שחייה: היהודים האירנים כבשו את בוורלי הילס - ומרגיזים את השכנים

איפה נמכרה וילה 6 חדרים ב-1.6 מיליון שקל - ודירת 3 חדרים ב-1.25 מיליון שקל

לארי אליסון: "WeWork כמעט חסרת ערך; הטענה שזו חברת היי-טק - ביזארית"

כולם מבולבלים מהבחירות, אבל דבר אחד בטוח: מחירי הדירות ממשיכים לטפס

עסקת השבוע: דירת 7 חדרים בקצת יותר מ-2 מיליון שקל

"כשתקפו את השכנה שלי ברחוב הסמוך הבנתי שאני לא מדמיינת שהולכים אחריי"

מתחם הבורסה ברוטשילד: אור ירוק לפינוי-בינוי שיאפשר מגדלים בני 40 קומות

הכישלון של כחלון: קצב הבנייה ממשיך להידרדר - והמחסור בדירות צפוי להעמיק

עסקת ענק: אמות תרכוש את קניון קרית אונו מנכסים ובניין בחצי מיליארד שקל

אדם נוימן לעובדי WeWork: "מתחרט על טיפולי בהנפקה; חוויה מעוררת ענווה"

25 אלף שקל לדירה: העיריות שמחייבות יזמים לממן את עלויות התחזוקה בפינוי-בינוי

תתחרה בקניונים? פוקס מתרחבת לנדל"ן - ותקים מרכז קניות ליד אילת

מתחם היקב בראשל"צ חוזר להליכי התכנון - באישור היועמ"ש

נשמע מוכר? מחירי הנדל"ן בהונג קונג הם הדלק של מחאת הענק

מכה לעיריית רמת גן: אורנשטיין מכופף את כרמל שאמה – ומחזיר את תמ"א 38 לעיר

כישלון חרוץ: כך עלו מחירי הדירות בתקופת כחלון כשר אוצר

הדירקטוריון אישר: קובי אמסלם נבחר ליו"ר עמידר החדשה

אם הממשלה תסייע לקיבוצים - תיפתר מצוקת הדיור
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

לבחור חכם: בית חכם אלחוטי או קווי?

 מאת צוות האתר

בית חכם מודרני משפר רבות את איכות החיים - בזכות טכנולוגיות קיימות שונות ניתן לשלוט על מכשירים רבים ומערכות שונות ולבצע שורה של פעולות החוסכות זמן ותורמות לנוחות מרבית.

בין היתר, ניתן לשלוט על מערכות השקיה בגינה, מערכות אזעקה המותקנות בחוץ ובתוך הבית, מערכות תאורה, תריסים חשמליים, דודי שמש, מערכות מולטי מדיה הכוללות מסכי טלוויזיה, מערכות שמע ועוד, הפעלת מזגנים, פתיחה וסגירה של שערים חשמליים לחצר ועוד. ניתן להקים מערכות אלו בשתי דרכים עיקריות: האחת אלחוטית והשנייה תוך שימוש במערכות קוויות המתבססות על תשתיות קיימת בתוך קירות הבית. לכל שיטה יש יתרונות שהיא מביאה עימה.

התקנת בית חכם עם עזרים המחוברים באמצעות חוטים דוגמת: חיישנים, מפעילים מבוקרים, ברזים ועוד מחייבת תכנון שנעשה במסגרת התכנון הכללי של ארכיטקט. אחת הסיבות לכך היא הצורך בחיווט בתוך הקירות ובחירת נקודות קצה נדרשות. התקנת מערכות קוויות בבתים קיימים תחייב הוספת חיווט או החלפה לאחר. כמו כן, החלפת מפסקים קיימים ומתקני הפעלה קיימים באחרים מבוקרים המסוגלים להגיב להוראות הפעלה ממוחשבות. ברור הוא, שיש צורך בהשקעה כספית נדרשת עבור שירותי בעלי מקצוע, רכישת חומרים ועזרים נדרשים בכל מערכת כזאת ניתן להתקין מפסקים שונים לתריסים, לתאורה, להפעלת וילונות חשמליים, או כל מוצר חשמלי אחר. המפסקים יכולים להיות עם מספר לחיצים משתנה לצורך ויסות, עמעום תאורה ועוד. היתרון של מערכות אלו הוא באמינותם הרבה ובאפשרות לשלוט בהם גם אלחוטית.

התקנת מערכות אלחוטיות הינה, פשוטה יותר, מטבע הדברים, ומתאימה מאוד לבתים קיימים שבהם אין צורך או אפשרות לפגוע בתשתית קיימת. בכל מקרה, בשתי המערכות גם יחד השליטה מרחוק נעשית  באמצעות טלפונים ניידים, טאבלטים, מחשבים, שלטים אלחוטיים וכדומה. השליטה יכולה להיעשות ממקומות רבים. לדוגמא: ניתן לשלוט במערכת אזעקה מחו"ל. יש אפשרות להדליק דוד חשמל ביום קר או מזגנים בימים חמים זמן מה לפני שמגיעים אל הבית. כל מערכת כזאת הינה אוטונומית על לדרגה שמאפשרים לה. לדוגמא: מערכת השקיה יכולה להתחיל לפעול בתנאי טמפרטורה וגשם מסוימים ועוד. בכל מקרה, השליטה הסופית היא של הבעלים עצמן היכולים לתכנת כל מערכת על פי צרכיהם ורצונותיהם.

ניתן להתקין מערכות בית חכם אלחוטי וקווי בהספקים שונים, וככל שההספק גבוה יותר, כן תהיה  המערכת איכותית. מערכות בהספק של 2000 וואט נחשבות לאיכותיות ומספיקות לבתים ממוצעים. יש צורך להתאים את גופי החשמל והכלים החשמליים להספקי המערכת על מנת למנוע שיבוש בהפעלתם ועל מנת לנצלם בצורה מקסימאלית.  במערכות מתוחכמות מתקני הבקרה המרכזיים הינם איכותיים ביותר וניתן ללמוד להפעילם במהירות וקלות וללא קושי. בעלי מקצוע המתמחים בהקמת מערכות חכמות יודעים להמליץ על המכשור המתאים ועל כל העזרים הטכנולוגיים הנדרשים - מומלץ לפנות אליהם לצורך ייעוץ, קבלת הצעה מתאימה והתקנה.


 © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט