דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

נקסטקום תקים שתי חוות סולאריות ליד קרית גת עבור EDF ב-30 מיליון שקל

בהלת הקורונה: הציבור הקפיא תשלום של 24% מהמשכנתאות

דרעי לא מחכה: ראש מטה הדיור זאב ביילסקי הולך הביתה

פרץ בוני הנגב תבעה דייר שהתלונן בערוץ 10 על נזילות - אך תשלם לו הוצאות

למבנה נדל"ן יש עדיין מה להוכיח

"נזילות, סדקים ורוחות": דיירים במגדל "פארק בבלי" נגד יצחק תשובה ובתו גל נאור

"הפסקנו אשראי למלונות ולמשרדים — יש קומות שלמות ריקות במגדלים"

מחזיקי האג"ח שמו ברקס לפתאל: לא השיג רוב דרוש להסדר חוב שהציע

ליצמן משיב לראש העיר שמתנגד לשכונות לחרדים: "זורע פחד לצורך יחסי ציבור"

ליצמן: "עובדים על תוכנית לאומית ארוכת טווח לשוק הדיור"

מגה אור ומשפחת וייל יקימו מרכז תעשייתי ליד בית שמש בהשקעה של כחצי מיליארד שקל

חרף משבר הקורונה: התייקרות של 1.1% בארנונה לעסקים ומגורים ב-2021

מחירי הבתים בבריטניה עשויים לרדת ב-12%

כלל ביטוח משקיעה בקבוצת רכישה שמקימה שני מגדלים בבת ים

המאבק הראשון של דרעי: לשמור על הוועדה שתאפשר בנייה מואצת לחרדים

בזמן שערוץ 13 מושתק, בעליו מחכה להטבה של מאות מיליוני שקלים מהמדינה

עסקת השבוע: הבית שנמכר ב-1.7 מיליון שקל לאחר סיור וירטואלי וביקור עם כפפות ומסכה

מה שווה מנהטן בלי מיליוני בני אדם ברחובות?

העיר שבה נמכרה דירת 4 חדרים בפחות ממיליון שקל

שיפוץ חלומי תוך 30 יום: אפילו המטבח שינה מיקום
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

ציפוי אפוקסי לבטון

 צוות האתר

רבים מעדיפים שרצפת המבנים שבבעלותם תהיה עשויה מבטון יצוק ללא הנחת חיפוי נוסף. הרצון נובע משיקולי עלות, ובמקרים בהם ברור כי אין צורך בחיפוי אחר.  כך ברצפות של מוסכים, חניונים, אולמות תעשייה וכדומה. במקומות אחרים גם מעמידים מכונות כבדות ובטון יצוק עם דרגת קושי גבוהה יכול לקלוט אותם היטב מבלי להיפגע. חיפויים עדינים יכולים להישבר ולהיסדק, ומשום כך, אינם מתאימים. בטון מוחלק כזה רצוי לעיתים גם במקומות מסחריים כמו חנויות אאוטלט, חנויות לממכר כלי עבודה חומרים שונים בהם חומרי הדברה ואחרים, בהם יש תנועת מנופים ומלגזות לשינוע מוצרים וכדומה. בטון מתאים לקונספט שלהן גם מבחינה עיצובית ותפיסה כוללת.

מהו ציפוי אפוקסי?

יחד עם זאת, ניתן גם לצבוע את הבטון הנ"ל בצבעים מיוחדים. צבע אפוקסי הינו מוצר טכנולוגי מתקדם אותו מורחים על הבטון מה שמקנה לו ציפוי אפוקסי קשיח. התוצאה היא סוג של ריצוף אטרקטיבי ברמה גבוהה. על רצפה כזאת ניתן לשנע תנועה כבדה. הוא עמיד לחומרים דוגמת גריז, שמן, כתמי דלק וסימני צמיגים. ניתן לקבל את החומר בצבעים שונים והוא מגיע בגימור חצי מבריק. ניתן למרוח צבע אפוקסי דו רכיבי ולקבל גימור מבריק. כל מי שמגיע לחניונים תת קרקעיים של קניונים רבים יכול להתרשם מהמראה המבריק והנאה שלהם המושג בזכות צבע כזה. משתמשים בו גם בתעשיית התרופות, המזון, המשקאות ומוצרי המעבדות.
 

יתרונות נוספים של ציפוי אפוקסי

מעבר ליתרונות הבסיסיים הללו הוא מספק אחרים נוספים. המשטח עמיד ללא תפרים וניתן לנקותו בקלות. הוא הופך למשטח חלק שנעים לדרוך ולהסיע עליו מנופים המונעים על ידי עובדים עומדים וכלים אחרים. החלל הופך ליפה ואטרקטיבי בזכות צבע אחד או שילוב של מספר צבעים. לצד העמידות שלו בפני חומרים כימיים רבים, הוא עמיד בפני החלקה, חום, פגיעה מאש וכדומה. ניתן לסמן עליו בקלות שבילי נסיעה למלגזות, קווי חנייה וסימון נדרש אחר. הוא מקטין רבות את הבלאי הנוצר מכלי השינוע, גורם לתנועה מהירה וחרישית יותר, מגדיל את איכות השהייה במרחב, ובכך תרומתו לפריון העבודה. ציפוי אפוקסי זול משמעותית מסוגי חיפויים אחרים ועמיד מאוד לאורך שנים. בכך הוא חוסך בעלויות.\

היישום שלו קל, יחסית. מורחים את הצבע על הבטון והוא, מטבעו, יוצר משטח מפולס וחלק. ניתן ליישם אותו על בטון חדש שנוצק לא מכבר ועל בטון ישן. לפני הצביעה על משטח חדש יש לנקות היטב את הבטון באמצעות מכשור חשמלי ואחר, ורק לאחר שהוא נקי לגמרי יש לבצע את הצביעה. במשטח ישן יש צורך, לעתים, לבצע גם ניקוי באמצעות חומרים שונים על מנת להכינו היטב לצביעה. כאן יש צורך, לעיתים, להשתמש בכמות רבה, יחסית, כדי שהצבע ייכנס לנקבוביות קיימות על מנת להקנות למשטח מראה אחיד. במקרים בהם מבצעים צביעה רב שכבתית, יש לחכות עד שהקודמת תתייבש לחלוטין.
 
 © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט