דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

שכונה בשבוע | "אין לנו מסעדות ובתי קפה, אבל הביקוש כאן עצום והכל במרחק הליכה"

וילה ביותר מ-7 מיליון שקל - ודירה בפחות מ-400 אלף שקל

בגיל 23 אבישי דרוק מרוויח עשרות אלפי שקלים בחודש על דונם במרכז ת"א

"המתכננים האמיתיים של באר שבע הם פוליטיקאים, וזה הרסני"

עסקת השבוע: וילה מכינוס נכסים ביישוב של המיליארדרים

הרופאה והסטארט־אפיסט שהפכו את הדירה לבלתי־נשכחת

באיחור של שנים: העירייה מתחייבת לניצני שינוי בתחנה המרכזית בתל אביב

מהפכה בנדל"ן: החל בשנה הבאה – בנייה ירוקה היא חובה

בעלי המחצבות: החלטת המדינה להעלות תמלוגים תייקר את הבנייה

בדרך לעסקת ענק בנדל"ן: דמרי במו"מ לרכישת דוניץ בכ-700-600 מיליון שקל

בעקבות שריפת הענק: פשרה היסטורית תסדיר את זכויות התושבים בקרקע

רשות החברות האריכה את כהונתו של יו"ר דירה להשכיר

ביקושים של 1.4 מיליארד שקל: גב ים מנפיקה אג"ח חדשה ומגייסת 770 מיליון שקל

משלמים יותר שכר דירה? איפה בכל זאת תוכלו לשלם פחות

במקום הכי יקר בתל אביב: תוכנית ענק חדשה למגדלי תעסוקה ומגורים בקריה

אושרה תוכנית להתחדשות עירונית בקרית אונו: יוקמו 276 יחידות דיור חדשות

אנליסט הנדל"ן של אקסלנס ברוקראז' צופה צמיחה חזקה בהכנסות אפריקה מגורים

שלוש חברות נדל"ן נסוגו ממכרז בבת ים – וצפויות לשלם פיצוי של 33 מיליון שקל

למרות התנגדות יונה יהב: אושרה תוכנית להקמת 230 קוטג'ים בדניה בחיפה

קרן מגוריט רכשה 20 דירות בבני ברק תמורת 38 מיליון שקל
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

ציפוי אפוקסי לבטון

 צוות האתר

רבים מעדיפים שרצפת המבנים שבבעלותם תהיה עשויה מבטון יצוק ללא הנחת חיפוי נוסף. הרצון נובע משיקולי עלות, ובמקרים בהם ברור כי אין צורך בחיפוי אחר.  כך ברצפות של מוסכים, חניונים, אולמות תעשייה וכדומה. במקומות אחרים גם מעמידים מכונות כבדות ובטון יצוק עם דרגת קושי גבוהה יכול לקלוט אותם היטב מבלי להיפגע. חיפויים עדינים יכולים להישבר ולהיסדק, ומשום כך, אינם מתאימים. בטון מוחלק כזה רצוי לעיתים גם במקומות מסחריים כמו חנויות אאוטלט, חנויות לממכר כלי עבודה חומרים שונים בהם חומרי הדברה ואחרים, בהם יש תנועת מנופים ומלגזות לשינוע מוצרים וכדומה. בטון מתאים לקונספט שלהן גם מבחינה עיצובית ותפיסה כוללת.

מהו ציפוי אפוקסי?

יחד עם זאת, ניתן גם לצבוע את הבטון הנ"ל בצבעים מיוחדים. צבע אפוקסי הינו מוצר טכנולוגי מתקדם אותו מורחים על הבטון מה שמקנה לו ציפוי אפוקסי קשיח. התוצאה היא סוג של ריצוף אטרקטיבי ברמה גבוהה. על רצפה כזאת ניתן לשנע תנועה כבדה. הוא עמיד לחומרים דוגמת גריז, שמן, כתמי דלק וסימני צמיגים. ניתן לקבל את החומר בצבעים שונים והוא מגיע בגימור חצי מבריק. ניתן למרוח צבע אפוקסי דו רכיבי ולקבל גימור מבריק. כל מי שמגיע לחניונים תת קרקעיים של קניונים רבים יכול להתרשם מהמראה המבריק והנאה שלהם המושג בזכות צבע כזה. משתמשים בו גם בתעשיית התרופות, המזון, המשקאות ומוצרי המעבדות.
 

יתרונות נוספים של ציפוי אפוקסי

מעבר ליתרונות הבסיסיים הללו הוא מספק אחרים נוספים. המשטח עמיד ללא תפרים וניתן לנקותו בקלות. הוא הופך למשטח חלק שנעים לדרוך ולהסיע עליו מנופים המונעים על ידי עובדים עומדים וכלים אחרים. החלל הופך ליפה ואטרקטיבי בזכות צבע אחד או שילוב של מספר צבעים. לצד העמידות שלו בפני חומרים כימיים רבים, הוא עמיד בפני החלקה, חום, פגיעה מאש וכדומה. ניתן לסמן עליו בקלות שבילי נסיעה למלגזות, קווי חנייה וסימון נדרש אחר. הוא מקטין רבות את הבלאי הנוצר מכלי השינוע, גורם לתנועה מהירה וחרישית יותר, מגדיל את איכות השהייה במרחב, ובכך תרומתו לפריון העבודה. ציפוי אפוקסי זול משמעותית מסוגי חיפויים אחרים ועמיד מאוד לאורך שנים. בכך הוא חוסך בעלויות.\

היישום שלו קל, יחסית. מורחים את הצבע על הבטון והוא, מטבעו, יוצר משטח מפולס וחלק. ניתן ליישם אותו על בטון חדש שנוצק לא מכבר ועל בטון ישן. לפני הצביעה על משטח חדש יש לנקות היטב את הבטון באמצעות מכשור חשמלי ואחר, ורק לאחר שהוא נקי לגמרי יש לבצע את הצביעה. במשטח ישן יש צורך, לעתים, לבצע גם ניקוי באמצעות חומרים שונים על מנת להכינו היטב לצביעה. כאן יש צורך, לעיתים, להשתמש בכמות רבה, יחסית, כדי שהצבע ייכנס לנקבוביות קיימות על מנת להקנות למשטח מראה אחיד. במקרים בהם מבצעים צביעה רב שכבתית, יש לחכות עד שהקודמת תתייבש לחלוטין.
 
 © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט