דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

חוכמת חיים: ויתרו על חדר והרוויחו דירה

בתי פאר, מגרשי טניס ובריכות שחייה: היהודים האירנים כבשו את בוורלי הילס - ומרגיזים את השכנים

כך מתכננים עיר צפופה פי שניים מתל אביב - ללא גורדי שחקים

איפה נמכרה וילה 6 חדרים ב-1.6 מיליון שקל - ודירת 3 חדרים ב-1.25 מיליון שקל

לארי אליסון: "WeWork כמעט חסרת ערך; הטענה שזו חברת היי-טק - ביזארית"

כולם מבולבלים מהבחירות, אבל דבר אחד בטוח: מחירי הדירות ממשיכים לטפס

עסקת השבוע: דירת 7 חדרים בקצת יותר מ-2 מיליון שקל

"כשתקפו את השכנה שלי ברחוב הסמוך הבנתי שאני לא מדמיינת שהולכים אחריי"

מתחם הבורסה ברוטשילד: אור ירוק לפינוי-בינוי שיאפשר מגדלים בני 40 קומות

הכישלון של כחלון: קצב הבנייה ממשיך להידרדר - והמחסור בדירות צפוי להעמיק

עסקת ענק: אמות תרכוש את קניון קרית אונו מנכסים ובניין בחצי מיליארד שקל

אדם נוימן לעובדי WeWork: "מתחרט על טיפולי בהנפקה; חוויה מעוררת ענווה"

25 אלף שקל לדירה: העיריות שמחייבות יזמים לממן את עלויות התחזוקה בפינוי-בינוי

תתחרה בקניונים? פוקס מתרחבת לנדל"ן - ותקים מרכז קניות ליד אילת

מתחם היקב בראשל"צ חוזר להליכי התכנון - באישור היועמ"ש

נשמע מוכר? מחירי הנדל"ן בהונג קונג הם הדלק של מחאת הענק

מכה לעיריית רמת גן: אורנשטיין מכופף את כרמל שאמה – ומחזיר את תמ"א 38 לעיר

כישלון חרוץ: כך עלו מחירי הדירות בתקופת כחלון כשר אוצר

הדירקטוריון אישר: קובי אמסלם נבחר ליו"ר עמידר החדשה

אם הממשלה תסייע לקיבוצים - תיפתר מצוקת הדיור
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

משאבות בטון

 צוות האתר

בכל מבנה יש צורך להקים יסודות חזקים. יסודות אלו עשויים מיציקות בטון אשר בהן משולבים ברזלים מזוינים. בנוסף ליסודות הקרקעיים, קיימים עמודים תומכים אשר גם הם עשויים מבטון יצוק, וכן, רצפות של מפלסים נוספים, גגות וכדומה. למעשה חגורת הבטון הזאת היא שמחזיקה את המבנה ועליה בונים את כל המעטפת. הכנת המבנה ליציקה אורכת זמן רב וכוללת הכנת תשתית מתאימה מברזל על פי תכנית קונסטרוקציה של מהנדס ועוד. בכל שטח נבחר מתבצעת היציקה בפעם אחת  וכמות הבטון הנדרשת מחושבת על ידי המהנדסים. חשוב לציין, כי יציקת מפלס או עמוד חייבת להתבצע בפעם אחת ולא ניתן לעשותה בשלבים.

איך עובדת משאבת בטון?

משאבות בטון הן המספקות את החומר ומותאמות לעבודתן. על כל אחת יש מנוף אשר מעביר את צינור הפליטה אל המקום אשר בו מבקשים לשפוך את הבטון. בכל משאית יש שלדת בטון שעליה מורכבת המערכת. בעת שיוצקים את החומר אזי המשאית עומדת על רגליים אשר תפקידם הוא לייצב את המשאית, למנוע התהפכות, לאיזון ולהגדלת הכוח הנדרש לשם הפעולה המאומצת ועוד. ניתן למצוא צינורות שונים המשמשים להובלת הבטון אבל כולם יהיו בקוטר של 5.5 צול ועשויים מברזל. האורך הסטנדארטי של כל מקטע הוא של 3 מטר. הם מחוברים אלו לאלו ובקצה יש צינור גומי שדרכו נשפך הבטון. הגומי מאפשר גמישות רבה והפועל יכול לתמרן אותו בנוחות, יחסית, אל הנקודה שבה יש לשפוך את הבטון.

אילו סוגי משאבות קיימות

ניתן למצוא דגמים שונים של משאבות בטון וכולן מיוצרות במפעלים בחו"ל. כל משאית כזאת מגיעה עם מפרט אחר כאשר ההבדלים מגיעים בגודל, באורך הצנרת המקסימאלית, בנוחות ההפעלה, בטכנולוגיה החדשנית הקיימת ועוד. קיימות משאבות סטאטיות נייחות, ואחרות, בעלות זרועות של עשרות מטרים. ניתן למצוא משאבה משולבת 22 מטר, היא כוללת מיקסר ערבול בטון ומתאימה למקומות צרים מאחר והיא משלבת את הבטון והמשאבה במשאית אחת. קיימות משאבות בטון בגדלים מ 36 מטר ומעלה. בנוסף משאבות מייקו שנותנת פתרונות לגבהים של עד 300 מטר. ועוד.  חברות העוסקות במתן שירותים אלו בוחרות משאיות מדגמים שונים על מנת להתאימן לדרישות הלקוחות.

חשוב לדעת

צריך לציין, כי לא ניתן להשאיר בתוך המערבל של המשאית בטון שלא נוצל מחשש להתקשותו. משום כך, יש לפרוק את כולו בשטח או באתר המיועד לכך. זאת הסיבה לכך שכמות הבטון המבוקש נוצרת על פי הזמנה מסודרת של הלקוח. בדרך כלל, מכינים את הכמות המדויקת, ולעיתים, מעט יותר לכל מקרה. מחירי השירות נקבעים על פי כמות העבודה, מיקומה, מספר המשאיות, כמות הבטון וכדומה. פרמטר חשוב הוא סוג הבטון וככל שיידרש חזק יותר אזי אחוז הצמנט בו עולה, ולכן, גם המחיר. הנהגים עוברים הכשרה בהפעלת מערכת השאיבה מאחר ונדרשת לה מיומנות מיוחדת. מומלץ לכל מי שזקוק למשאבות בטון לקבל שירות מחברה בעלת מוניטין בתחום. © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט