דף ראשי עבודות עפר ופיתוח משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

שכונה בשבוע | "אין לנו מסעדות ובתי קפה, אבל הביקוש כאן עצום והכל במרחק הליכה"

וילה ביותר מ-7 מיליון שקל - ודירה בפחות מ-400 אלף שקל

בגיל 23 אבישי דרוק מרוויח עשרות אלפי שקלים בחודש על דונם במרכז ת"א

"המתכננים האמיתיים של באר שבע הם פוליטיקאים, וזה הרסני"

עסקת השבוע: וילה מכינוס נכסים ביישוב של המיליארדרים

הרופאה והסטארט־אפיסט שהפכו את הדירה לבלתי־נשכחת

באיחור של שנים: העירייה מתחייבת לניצני שינוי בתחנה המרכזית בתל אביב

מהפכה בנדל"ן: החל בשנה הבאה – בנייה ירוקה היא חובה

בעלי המחצבות: החלטת המדינה להעלות תמלוגים תייקר את הבנייה

בדרך לעסקת ענק בנדל"ן: דמרי במו"מ לרכישת דוניץ בכ-700-600 מיליון שקל

בעקבות שריפת הענק: פשרה היסטורית תסדיר את זכויות התושבים בקרקע

רשות החברות האריכה את כהונתו של יו"ר דירה להשכיר

ביקושים של 1.4 מיליארד שקל: גב ים מנפיקה אג"ח חדשה ומגייסת 770 מיליון שקל

משלמים יותר שכר דירה? איפה בכל זאת תוכלו לשלם פחות

במקום הכי יקר בתל אביב: תוכנית ענק חדשה למגדלי תעסוקה ומגורים בקריה

אושרה תוכנית להתחדשות עירונית בקרית אונו: יוקמו 276 יחידות דיור חדשות

אנליסט הנדל"ן של אקסלנס ברוקראז' צופה צמיחה חזקה בהכנסות אפריקה מגורים

שלוש חברות נדל"ן נסוגו ממכרז בבת ים – וצפויות לשלם פיצוי של 33 מיליון שקל

למרות התנגדות יונה יהב: אושרה תוכנית להקמת 230 קוטג'ים בדניה בחיפה

קרן מגוריט רכשה 20 דירות בבני ברק תמורת 38 מיליון שקל
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

משאבות בטון

 צוות האתר

בכל מבנה יש צורך להקים יסודות חזקים. יסודות אלו עשויים מיציקות בטון אשר בהן משולבים ברזלים מזוינים. בנוסף ליסודות הקרקעיים, קיימים עמודים תומכים אשר גם הם עשויים מבטון יצוק, וכן, רצפות של מפלסים נוספים, גגות וכדומה. למעשה חגורת הבטון הזאת היא שמחזיקה את המבנה ועליה בונים את כל המעטפת. הכנת המבנה ליציקה אורכת זמן רב וכוללת הכנת תשתית מתאימה מברזל על פי תכנית קונסטרוקציה של מהנדס ועוד. בכל שטח נבחר מתבצעת היציקה בפעם אחת  וכמות הבטון הנדרשת מחושבת על ידי המהנדסים. חשוב לציין, כי יציקת מפלס או עמוד חייבת להתבצע בפעם אחת ולא ניתן לעשותה בשלבים.

איך עובדת משאבת בטון?

משאבות בטון הן המספקות את החומר ומותאמות לעבודתן. על כל אחת יש מנוף אשר מעביר את צינור הפליטה אל המקום אשר בו מבקשים לשפוך את הבטון. בכל משאית יש שלדת בטון שעליה מורכבת המערכת. בעת שיוצקים את החומר אזי המשאית עומדת על רגליים אשר תפקידם הוא לייצב את המשאית, למנוע התהפכות, לאיזון ולהגדלת הכוח הנדרש לשם הפעולה המאומצת ועוד. ניתן למצוא צינורות שונים המשמשים להובלת הבטון אבל כולם יהיו בקוטר של 5.5 צול ועשויים מברזל. האורך הסטנדארטי של כל מקטע הוא של 3 מטר. הם מחוברים אלו לאלו ובקצה יש צינור גומי שדרכו נשפך הבטון. הגומי מאפשר גמישות רבה והפועל יכול לתמרן אותו בנוחות, יחסית, אל הנקודה שבה יש לשפוך את הבטון.

אילו סוגי משאבות קיימות

ניתן למצוא דגמים שונים של משאבות בטון וכולן מיוצרות במפעלים בחו"ל. כל משאית כזאת מגיעה עם מפרט אחר כאשר ההבדלים מגיעים בגודל, באורך הצנרת המקסימאלית, בנוחות ההפעלה, בטכנולוגיה החדשנית הקיימת ועוד. קיימות משאבות סטאטיות נייחות, ואחרות, בעלות זרועות של עשרות מטרים. ניתן למצוא משאבה משולבת 22 מטר, היא כוללת מיקסר ערבול בטון ומתאימה למקומות צרים מאחר והיא משלבת את הבטון והמשאבה במשאית אחת. קיימות משאבות בטון בגדלים מ 36 מטר ומעלה. בנוסף משאבות מייקו שנותנת פתרונות לגבהים של עד 300 מטר. ועוד.  חברות העוסקות במתן שירותים אלו בוחרות משאיות מדגמים שונים על מנת להתאימן לדרישות הלקוחות.

חשוב לדעת

צריך לציין, כי לא ניתן להשאיר בתוך המערבל של המשאית בטון שלא נוצל מחשש להתקשותו. משום כך, יש לפרוק את כולו בשטח או באתר המיועד לכך. זאת הסיבה לכך שכמות הבטון המבוקש נוצרת על פי הזמנה מסודרת של הלקוח. בדרך כלל, מכינים את הכמות המדויקת, ולעיתים, מעט יותר לכל מקרה. מחירי השירות נקבעים על פי כמות העבודה, מיקומה, מספר המשאיות, כמות הבטון וכדומה. פרמטר חשוב הוא סוג הבטון וככל שיידרש חזק יותר אזי אחוז הצמנט בו עולה, ולכן, גם המחיר. הנהגים עוברים הכשרה בהפעלת מערכת השאיבה מאחר ונדרשת לה מיומנות מיוחדת. מומלץ לכל מי שזקוק למשאבות בטון לקבל שירות מחברה בעלת מוניטין בתחום. © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט