דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

"הפסקנו אשראי למלונות ולמשרדים — יש קומות שלמות ריקות במגדלים"

מחזיקי האג"ח שמו ברקס לפתאל: לא השיג רוב דרוש להסדר חוב שהציע

ליצמן משיב לראש העיר שמתנגד לשכונות לחרדים: "זורע פחד לצורך יחסי ציבור"

ליצמן: "עובדים על תוכנית לאומית ארוכת טווח לשוק הדיור"

מגה אור ומשפחת וייל יקימו מרכז תעשייתי ליד בית שמש בהשקעה של כחצי מיליארד שקל

חרף משבר הקורונה: התייקרות של 1.1% בארנונה לעסקים ומגורים ב-2021

מחירי הבתים בבריטניה עשויים לרדת ב-12%

כלל ביטוח משקיעה בקבוצת רכישה שמקימה שני מגדלים בבת ים

המאבק הראשון של דרעי: לשמור על הוועדה שתאפשר בנייה מואצת לחרדים

בזמן שערוץ 13 מושתק, בעליו מחכה להטבה של מאות מיליוני שקלים מהמדינה

עסקת השבוע: הבית שנמכר ב-1.7 מיליון שקל לאחר סיור וירטואלי וביקור עם כפפות ומסכה

מה שווה מנהטן בלי מיליוני בני אדם ברחובות?

העיר שבה נמכרה דירת 4 חדרים בפחות ממיליון שקל

שיפוץ חלומי תוך 30 יום: אפילו המטבח שינה מיקום

"לא היה פה כלום. עברנו בגלל הפנטהאוז ותוכנית חלומית, כולל כביש שבזכותו מדלגים על פקקים עצומים"

"כדי להרשות לעצמי לגור כאן, אני נאלץ לעבוד 4 ימים בשבוע בתל אביב"

"חייבים עיר חרדית חדשה במרכז הארץ"

החברה שטסה לשווי של 10 מיליארד דולר - ואיש העסקים שארז הכל ועזב ללוס אנג'לס

אלוני חץ: אין אינדיקציה לירידת שווי הנדל"ן נכון לסוף מארס

ענייה, יקרה וחולמת על תושבי חוץ: הכישלון של ירושלים
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

שיקום מבנים

 

על אף התפיסה שעבודות שיקום מבנים מיועדות למבנים שחוו פגיעה קשה, למשל כתוצאה מהצפה, שריפה או רעידת אדמה, הרי שבפועל שיקום מבנים מבוצע גם במבנים יציבים ובטוחים לחלוטין. מהן העבודות המבוצעות במסגרת פרויקט שיקום מבנים? מהן המטרות שלשמן מבוצע שיקום במבנים קיימים? האם הבניין שלכם זקוק לשיקום? על שאלות אלו ועוד נענה בשורות הבאות.
 

לאילו מטרות נועדו עבודות שיקום מבנים?


שיקום מבנים הוא תחום רחב העומד בפני עצמו בענף הבניין וכולל בתוכו שורה של עבודות על תשתיות ומשטחי המבנה. בניגוד לתפיסה על פיה מבנים זקוקים לשיקום לאחר שנגרם להם הרס משמעותי כתוצאה למשל מהצפה, שריפה או רעידת אדמה, הרי שבמרבית המקרים מדובר במבנים יציבים ובטוחים שלאור גילם ולאור השחיקה הרבה שחוו לאורך השנים, נזקקים לעבודות שיקום וחידוש. זה נכון שעבודות שיקום אלה מיועדות גם, ואולי בעיקר, עבור מבנים מסוכנים ומבנים שחוו פגיעה ונזק משמעותי, אבל בפועל אלו הם לא המקרים המייצגים וגם אם הבניין שלכם לא חווה כל נזק או פגיעה חד פעמית משמעותית, עבודות שיקום עשויות להיות בדיוק העבודות הנדרשות לצורך חידושו.
 

אילו עבודות מבוצעות במסגרת פרויקט שיפוץ מבנים חיצוני ?


פרויקט שיפוץ מבנים חיצוני יכול לנוע על פני טווח נרחב שמתחיל בביצוע עבודות בטון, ברזל וצבע במעטפת החיצונית של המבנה, דרך תוספת חיזוק יסודות המבנה, עמודי וקירות תמך וביצוע תיקוני סדקים ובטון בתוך המבנה וכלה בביצוע שינויים יסודיים בשלד המבנה באמצעות עבודות הריסה ובנייה מחדש. כאמור, היקף וסוג העבודות שיבוצעו במסגרת פרויקט שיקום מבנים, תלויים בעיקר במצב המוצא של הנכס ובמטרה שלשמה מבוצע השיקום. בפרויקטים בהם עולה הצורך בשיקום לאור גילו של הנכס, מדובר בדרך כלל בעבודות בטון, צבע, חיפוי ותשתיות. בפרויקטים בהם שחיקת הנכס באה לידי ביטוי בעיקר במעטפת החיצונית שלו, יסתכמו העבודות בעבודות בטון וברזל בקירות החיצוניים ובצביעת הבניין,  מומלץ לבחור חברה המתמחה בשיקום מבנים ושיפוץ בניינים כמו קבוצת עידן שיפוץ מבנים חיצוני התמחה בתחום.
 

האם הבניין שלכם זקוק לשיקום?


ובכן, אם הבניין שלכם קיבל צו מבנה מסוכן, התשובה היא בהחלט כן ואתם חייבים לבצע עבודות שיקום מבנים שעל היקף המינימום ההכרחי שלהן יחליט מהנדס בניין. על מה שיחליט המהנדס תוכלו להוסיף גם אתם אלמנטים נוספים כמו צבע, החלפת חיפוי וכדומה, משיקולים אסתטיים והשבחת ערך הנכס. יחד עם זאת, גם אם הבניין שלכם בטוח לחלוטין לשימוש אבל ניכרים בו סימני הזמן בצורת פגמי בטון שנוצרו במעטפת החיצונית, סדקים רחבים, ברזל חשוף וחלוד, חיפוי שיש חיצוני רעוע וכן הלאה, הפתרון שאתם זקוקים לו הוא פתרון של שיקום מבנים. סממנים אלה מעידים בדרך כלל על נזקים רחבים יותר, שאותם לא רואים על המעטפת החיצונית, כמו למשל צנרת מים וביוב, תשתיות חשמל, יסודות וכן הלאה, וגם אלה ייבחנו במסגרת פרויקט שיקום מבנים על מנת להחליט על היקף הפרויקט הנדרש. © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט