דף ראשי עבודות אלומיניום משכנתאות פרסם כאן! ספק אבן ושיש יצירת קשר
בניית מרפסות תלויות פרסם כאן! שלד וגמר אומדן עליות בנייה מאמרים בענף הבניה הוסף מכרז
לפי ח.פ./ת.ז. לפי אימייל

"הפסקנו אשראי למלונות ולמשרדים — יש קומות שלמות ריקות במגדלים"

מחזיקי האג"ח שמו ברקס לפתאל: לא השיג רוב דרוש להסדר חוב שהציע

ליצמן משיב לראש העיר שמתנגד לשכונות לחרדים: "זורע פחד לצורך יחסי ציבור"

ליצמן: "עובדים על תוכנית לאומית ארוכת טווח לשוק הדיור"

מגה אור ומשפחת וייל יקימו מרכז תעשייתי ליד בית שמש בהשקעה של כחצי מיליארד שקל

חרף משבר הקורונה: התייקרות של 1.1% בארנונה לעסקים ומגורים ב-2021

מחירי הבתים בבריטניה עשויים לרדת ב-12%

כלל ביטוח משקיעה בקבוצת רכישה שמקימה שני מגדלים בבת ים

המאבק הראשון של דרעי: לשמור על הוועדה שתאפשר בנייה מואצת לחרדים

בזמן שערוץ 13 מושתק, בעליו מחכה להטבה של מאות מיליוני שקלים מהמדינה

עסקת השבוע: הבית שנמכר ב-1.7 מיליון שקל לאחר סיור וירטואלי וביקור עם כפפות ומסכה

מה שווה מנהטן בלי מיליוני בני אדם ברחובות?

העיר שבה נמכרה דירת 4 חדרים בפחות ממיליון שקל

שיפוץ חלומי תוך 30 יום: אפילו המטבח שינה מיקום

"לא היה פה כלום. עברנו בגלל הפנטהאוז ותוכנית חלומית, כולל כביש שבזכותו מדלגים על פקקים עצומים"

"כדי להרשות לעצמי לגור כאן, אני נאלץ לעבוד 4 ימים בשבוע בתל אביב"

"חייבים עיר חרדית חדשה במרכז הארץ"

החברה שטסה לשווי של 10 מיליארד דולר - ואיש העסקים שארז הכל ועזב ללוס אנג'לס

אלוני חץ: אין אינדיקציה לירידת שווי הנדל"ן נכון לסוף מארס

ענייה, יקרה וחולמת על תושבי חוץ: הכישלון של ירושלים
 דף ראשי > מאמרים
מאמרים

סוגי עץ לבנייה קלה

 

בחירה של עץ יכולה להיות משמעותית ביותר, לצרכי בניה קלה. כיום ידוע היטב שבניה קלה מציגה יתרונות מגוונים. היא קלה ומהירה הרבה יותר, ביחס לבניה רגילה. היא מאפשרת חיסכון ניכר לא רק בזמן אלא גם בעלויות. ניתן לעשות שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, עם יצירה של מעט מאוד פסולת. מרכיבים רבים ניתן בעתיד, גם למחזור באופן מיטבי. חומר מרכזי שיכול להתאים לבניה קלה או ליצירת חלקים של מבנה בבניה קלה הינו עץ. יש סוגים מתאימים יותר ויש כאלה שפחות.

נסקור כעת סוגי עץ לבניה קלה, שכדאי להכיר. כמו כן, נגדיר הבדלים בין סוגי עצים, נראה במה כדאי להשתמש ליצירת מרכיבי מבנה שונים וכן היכן ניתן להשיג את חומר הגלם החשוב, לצרכי בניה.

 

כמה שיקולים לבחירת עצים לבניה קלה


את העץ לצרכי בניה קלה יש לבחון על פי כמה דברים. ראשית, חוזקו של העץ. יש עצים שנחשבים עמידים ומתאימים לבניה ויש כאלה שיתאימו הרבה פחות. שנית, צרכי הבניה. יש מבנים קלים אשר מיוצרים רובם ככולם מעץ ואז ניתן להשתמש בסוגי עצים שונים, לצרכים שונים. סוג אחד ישמש למשל לצורך קונסטרוקציה ואילו סוגים אחרים יוכל לשמש ליצירת קירות, משקופים וכדומה.

בנוסף, יש לתת משקל גם על זמינות ועל מחיר. כאשר אפשר להשתמש בכמה סוגים שיתאימו, אפשר לבחון את המחיר לכל נקודת זמן. מחירי העצים השונים משתנים מעת לעת, משיקולי אספקה וזמינות כך שזן שהיה יקר אתמול עשוי להיות זול יותר מחר.

 
סוגי עצים קשים ורכים שמומלץ להכיר
 

את העצים ניתן לחלק, בצורה סכמתית, לרכים ולקשים. דוגמא לעצים קשים הם למשל עץ בוק, אגוז ודובדבן. גם אלון, מייפל וצפצפה נחשבים לסוג העצים הקשה יותר. הם מתאימים לחלק מהיישומים של בניה קלה כפי שנתאר בהמשך. עצים רכים שנמצאים יחסית בשימוש ניכר כוללים בין היתר עץ אורן ועץ לבן.

אלה הם סוגי עצים מאוד נפוצים ליישומים בבניה קלה. מחירם מאוד נוח והם טובים מאוד לעיבוד. מומחי בניה בעץ יכולים להצביע על סוגי עצים שונים, בהתאמה לפרויקט שעל הפרק. ככלל, העצים שנחשבים למצוינים הינם אלון וצפצפה, עץ מייפל, דובדבן, אגוז ואורן.

 
איך יודעים באיזה עץ לבחור לתכלית נדרשת
 

בחירה בעץ תהיה מושכלת אם מכירים עוד קווי יסוד חשובים. כאמור, ניתן להפריד בין עצים רכים לקשים. הקשים, הם גם כבדים וצפופים מעצם טבעם. כלומר, הם מאוד עמידים והם טובים גם לתנאי חוץ (אם מתחזקים נכון). אפשר לייצר בעזרתם קירה של מבנה, רצפה חזקה, תקרה טובה. בעזרת עצים רכים, שטובים למשל גם לייצור רהיטים, אפשר לייצר חלקים של מבנה, כגון דלתות, חלקי חלונות, השלמות של מרכיבים שעשויים מעצים קשים יותר.
 
היכן ניתן להשיג עץ לבניה קלה
 

עץ למטרת בניה קלה נדרש בדרך כלל בכמות נרחבת. על מנת להשיג כמות שכזאת, יש צורך לפנות לחברה מתמחה שעוסקת בכך. חברה שיכולה לספק את כל סוגי העצים המתאימים, בגודל, בכמות ובמשקל הרצויים. דרוש לכם עץ והרבה? מחסן עצים הוא המקום שבו תוכלו להשיגו. משווקים פתרונות לבניה, יצירת פיגומים, טפסות, משטחים וקונסטרוקציה וכן לצרכי עיבוד נוסף.
 
 


 © בונים אונליין בע"מ כל הזכויות שמורות. רחוב י.ל.פרץ 32 חיפה 330610 טל': 04-8510510 , פקס: 04-8511042 אימייל: info@bonimonline.co.il
בניית אתרים ושיווק באינטרנט